Maj '68. Rewolta

Maj '68. Rewolta

Daniel Cohn-Bendit

Wydanie: Cena:
20,94 zł
20,94 zł 34,90 zł -40%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Książka Maj ‘68. Rewolta pokazuje nam świat schyłku lat 60. oczami aktywnych uczestników tamtych wydarzeń. Eseje o rewolucji seksualnej i feminizmie, walce o historyczną pamięć oraz o upadku autorytetów, a także o wrażliwych społecznikach, którzy zostali terrorystami – wszystkie pokazują, jak zmieniały się Niemcy na tle reszty świata.

Niemieckie legendy: zamach na Rudiego Dutschke, podpalenie biurowca Axla Springera, zamachy Frakcji Czerwonej Armii czy powstanie sieci sex shopów Beate Uhse pokazują jak w soczewce momenty zwrotne najnowszej historii Zachodu. Bez nich nie zrozumiemy także naszej, późnonowoczesnej tożsamości.

Na polskim rynku nie było dotychczas publikacji, która w równie szeroki i dogłębny, a zarazem przystępny sposób ukazywałaby problem „roku 1968” w jego rozmaitych aspektach: teoretyczno-filozoficznym, społeczno-obyczajowym, wreszcie w wymiarze egzystencjalnego doświadczenia jednostki.

Agnieszka Graff

Szczegóły

Liczba stron:
200
Tytuł oryginału:
1968. Die Revolte
Tłumaczenie:
Sława Lisiecka, Zdzisław Jaskuła
Wstęp:
Daniel Cohn-Bendit, Adam Ostolski
Skład:
Twożywo
ISBN:
978-83-61006-28-2
Rok wydania:
2008
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
250
Szerokość w mm:
176
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Daniel Cohn-Bendit

Daniel Cohn-Bendit (1945) – jeden z przywódców Maja'68, rzecznik ruchu studenckiego w Paryżu. W związku z udziałem w wydarzeniach majowych został wydalony z Francji. Zamieszkał w Niemczech, gdzie współtworzył tzw. opozycję pozaparlamentarną, do 1990 roku wydawał lewicowy magazyn „Pflasterstrand”. Od 1994 jest posłem Parlamentu Europejskiego z ramienia ugrupowania Zieloni - Wolny Sojusz Europejski, obecnie współprzewodniczy ich frakcji. W Wydawnictwie Krytyki Politycznej ukazała się jego książka Maj ‘68. Rewolta (2008) redagowana przez niego i Rüdigera Dammana oraz Co robić? Mały traktat o wyobraźni politycznej na użytek Europejczyków (2010).

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies