Maj '68. Rewolta

Maj '68. Rewolta

Daniel Cohn-Bendit

Wydanie: Cena:
31,41 zł
31,41 zł 34,90 zł -10%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Książka Maj ‘68. Rewolta pokazuje nam świat schyłku lat 60. oczami aktywnych uczestników tamtych wydarzeń. Eseje o rewolucji seksualnej i feminizmie, walce o historyczną pamięć oraz o upadku autorytetów, a także o wrażliwych społecznikach, którzy zostali terrorystami – wszystkie pokazują, jak zmieniały się Niemcy na tle reszty świata.

Niemieckie legendy: zamach na Rudiego Dutschke, podpalenie biurowca Axla Springera, zamachy Frakcji Czerwonej Armii czy powstanie sieci sex shopów Beate Uhse pokazują jak w soczewce momenty zwrotne najnowszej historii Zachodu. Bez nich nie zrozumiemy także naszej, późnonowoczesnej tożsamości.

Na polskim rynku nie było dotychczas publikacji, która w równie szeroki i dogłębny, a zarazem przystępny sposób ukazywałaby problem „roku 1968” w jego rozmaitych aspektach: teoretyczno-filozoficznym, społeczno-obyczajowym, wreszcie w wymiarze egzystencjalnego doświadczenia jednostki.

Agnieszka Graff

Szczegóły

Liczba stron:
200
Tytuł oryginału:
1968. Die Revolte
Tłumaczenie:
Sława Lisiecka, Zdzisław Jaskuła
Wstęp:
Daniel Cohn-Bendit, Adam Ostolski
Skład:
Twożywo
ISBN:
978-83-61006-28-2
Rok wydania:
2008
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
250
Szerokość w mm:
176
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Daniel Cohn-Bendit

Daniel Cohn-Bendit (1945) – jeden z przywódców Maja'68, rzecznik ruchu studenckiego w Paryżu. W związku z udziałem w wydarzeniach majowych został wydalony z Francji. Zamieszkał w Niemczech, gdzie współtworzył tzw. opozycję pozaparlamentarną, do 1990 roku wydawał lewicowy magazyn „Pflasterstrand”. Od 1994 jest posłem Parlamentu Europejskiego z ramienia ugrupowania Zieloni - Wolny Sojusz Europejski, obecnie współprzewodniczy ich frakcji. W Wydawnictwie Krytyki Politycznej ukazała się jego książka Maj ‘68. Rewolta (2008) redagowana przez niego i Rüdigera Dammana oraz Co robić? Mały traktat o wyobraźni politycznej na użytek Europejczyków (2010).

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies