Rok niebezpiecznych marzeń

Nazwijmy go rokiem niebezpiecznych marzeń. Pamiętny 2011 zaskoczył świat serią wstrząsających zdarzeń. Podczas gdy protestujący w Nowym Jorku, Kairze, Londynie i Atenach wychodzili na ulice w poszukiwaniu wolności, niejasne destrukcyjne fantazje inspirowały rasistowskich populistów w miejscach tak od siebie odległych jak Węgry czy Arizona, osiągając przerażającą kulminacje w działaniach masowego mordercy Andersa Breivika.

Ukryte niezadowolenie drąży podziemia, zbiera się gniew, aż w końcu wybuchnie nową falą rewolt i niepokoi.

Wydarzenia 2011 roku są znakami nadchodzącej politycznej rzeczywistości. Ograniczonymi, zniekształconymi – czasami nawet perwersyjnymi – fragmentami utopijnej przyszłości, uśpionymi w teraźniejszości.

Dziś, gdy w skład rządzącej Norwegią koalicji po raz pierwszy w historii weszła Partia Postępu, do której należał Breivik, książka Žižka staje się tym bardziej aktualna.

Więcej szczegółów

978-83-62467-95-2

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

31,41 zł

34,90 zł

- +

 
Więcej

Wielki prowokator, niezwykle sugestywny i nawet przystojny… Žižek pisze z urzekającą pasją i aforystyczną energią.
„Los Angeles Times”

Ulubiony myśliciel młodej, europejskiej awangardy intelektualnej.
„Observer”

 
Szczegóły
Rok wydania2014
Projekt okładkiHanna Gill-Piątek
ISBN/ISSN9788362467952
TłumaczenieBarbara Szelewa, Maciej Kropiwnicki
Wysokość w mm210
Szerokość w mm132
Typ oprawymiękka
Data premiery2014-01-28
Wydawnictwokrytyka Polityczna
SkładKatarzyna Błahuta
 
O AUTORZE

Slavoj Žižek (1949) – słoweński socjolog, filozof, marksista, psychoanalityk i krytyk kultury. Jest profesorem Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Ljubljanie, wykłada także w European Graduate School i na uniwersytetach amerykańskich. Jego książka Revolution at the Gates (2002), której polskie wydanie pt. Rewolucja u bram ukazało się w Wydawnictwie Krytyki Politycznej w 2006 roku (drugie wydanie, 2007), wywołało najgłośniejszą w ostatnich latach debatę publiczną na temat zagranicznej książki wydanej w Polsce. Jest również autorem W obronie przegranych spraw (2009), Kruchego absolutu (2009) i Od tragedii do farsy (2011).

Zobacz też:

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Menu