Lacrimae rerum. Kieślowski, Hitchcock, Tarkowski, Lynch

Lacrimae rerum. Kieślowski, Hitchcock, Tarkowski, Lynch

Slavoj Žižek

Wydanie: Cena:
35,91 zł
35,91 zł 39,90 zł -10%

Opis książki

Lacrimae rerum. Kieślowski, Hitchcock, Tarkowski, Lynch to filmowe tour de force słoweńskiego psychoanalityka i filozofa Slavoja Žižka. Jego komentarze, brawurowe, erudycyjne, często obrazoburcze, dowodzą, że "praca teorii" może dokonać się w kinie i dochować wierności temu, co w samych filmach nieświadome.

Filmografia książki liczy sto pięćdziesiąt tytułów. Oprócz DekaloguNiebieskiegoPodwójnego życia WeronikiPsychozyZawrotu głowySolarisStalkeraNostalgiiZagubionej autostradyBlue Velvet i Dzikości serca, autor obszernie komentuje m.in. Przełamując falePiknik pod Wiszącą SkałąUtalentowanego pana RipleyaOczy szeroko zamknięteDzień zagładySpokojnego Amerykanina i Casablankę.


Fragmenty esejów umieszczonych w Lacrimae rerum złożyły się na scenariusz cyklu Z-boczona historia kina w reżyserii Sophie Fiennes (2006).

Czytaj fragment

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
326
Tytuł oryginału:
Lacrimae rerum. Kieślowski, Hitchcock, Tarkowski, Lynch
Tłumaczenie:
Grzegorz Jankowicz, Julian Kutyła, Kuba Mikruda i Paweł Mościcki
Projekt okładki:
Twożywo
ISBN:
978-83-62467-07-5
Rok wydania:
2011
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145

Zobacz też

BIO

Slavoj Žižek

Slavoj Žižek (1949) – słoweński socjolog, filozof, marksista, psychoanalityk i krytyk kultury. Jest profesorem Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Ljubljanie, wykłada także w European Graduate School i na uniwersytetach amerykańskich. Jego książka Revolution at the Gates (2002), której polskie wydanie pt. Rewolucja u bram ukazało się w Wydawnictwie Krytyki Politycznej w 2006 roku (drugie wydanie, 2007), wywołało najgłośniejszą w ostatnich latach debatę publiczną na temat zagranicznej książki wydanej w Polsce. Jest również autorem W obronie przegranych spraw (2009), Kruchego absolutu (2009) i Od tragedii do farsy (2011).

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies