Lacrimae rerum. Kieślowski, Hitchcock, Tarkowski, Lynch

Lacrimae rerum. Kieślowski, Hitchcock, Tarkowski, Lynch

Slavoj Žižek

Wydanie: Cena:
27,93 zł
27,93 zł 39,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 39,90

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Lacrimae rerum. Kieślowski, Hitchcock, Tarkowski, Lynch to filmowe tour de force słoweńskiego psychoanalityka i filozofa Slavoja Žižka. Jego komentarze, brawurowe, erudycyjne, często obrazoburcze, dowodzą, że "praca teorii" może dokonać się w kinie i dochować wierności temu, co w samych filmach nieświadome.

Filmografia książki liczy sto pięćdziesiąt tytułów. Oprócz DekaloguNiebieskiegoPodwójnego życia WeronikiPsychozyZawrotu głowySolarisStalkeraNostalgiiZagubionej autostradyBlue Velvet i Dzikości serca, autor obszernie komentuje m.in. Przełamując falePiknik pod Wiszącą SkałąUtalentowanego pana RipleyaOczy szeroko zamknięteDzień zagładySpokojnego Amerykanina i Casablankę.


Fragmenty esejów umieszczonych w Lacrimae rerum złożyły się na scenariusz cyklu Z-boczona historia kina w reżyserii Sophie Fiennes (2006).

Czytaj fragment

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
326
Tytuł oryginału:
Lacrimae rerum. Kieślowski, Hitchcock, Tarkowski, Lynch
Tłumaczenie:
Grzegorz Jankowicz, Julian Kutyła, Kuba Mikruda i Paweł Mościcki
Projekt okładki:
Twożywo
ISBN:
978-83-62467-07-5
Rok wydania:
2011
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145

Zobacz też

BIO

Slavoj Žižek

Slavoj Žižek (1949) – słoweński socjolog, filozof, marksista, psychoanalityk i krytyk kultury. Jest profesorem Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Ljubljanie, wykłada także w European Graduate School i na uniwersytetach amerykańskich. Jego książka Revolution at the Gates (2002), której polskie wydanie pt. Rewolucja u bram ukazało się w Wydawnictwie Krytyki Politycznej w 2006 roku (drugie wydanie, 2007), wywołało najgłośniejszą w ostatnich latach debatę publiczną na temat zagranicznej książki wydanej w Polsce. Jest również autorem W obronie przegranych spraw (2009), Kruchego absolutu (2009) i Od tragedii do farsy (2011).

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia