Kino Sztuka. Zwrot kinematograficzny w polskiej sztuce współczesnej

Pod redakcją Jakuba Majmurka i Łukasza Rondudy

 

Czego w filmie poszukają Anka i Wilhelm Sasnal bądź Katarzyna Kozyra? Dlaczego Zbigniew Libera nakręcił pełnometrażowe dzieło, które pokazywane ma być w kinach, a nie tylko w przestrzeniach muzealnych i galeryjnych?

 

Kino–Sztuka to nowe zjawisko artystyczne, w ramach którego twórcy z pola sztuki współczesnej, zmieniają się w reżyserów pełnometrażowego kina fabularnego. Kręcą oni narracyjne, operujące emocjami, aktorskie filmy, skierowane do kinowej, a nie tylko galeryjnej publiczności.

 

Więcej szczegółów

978-83-64682-43-8

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

35,91 zł

39,90 zł

Chwilowo brak w magazynie.
 
Więcej

Krótko mówiąc, Kino–Sztuka to zwrot kinematograficzny w polskiej sztuce współczesnej.Zjawisko to dopiero się tworzy, widać jednak już, iż nie będzie ono miało spójnej estetyki. Jego siłą będzie różnorodność estetyk i strategii wobec nowego medium.

Autorzy książki, podążając za tą różnorodnością, przedstawiają państwu książkę , zestawiającą bogatą kolekcje materiałów źródłowych (fragmenty scenariusza, fotosy, dokumentacje prac z galeryjnych) z tekstami analitycznymi. Największą siłą tej pracy są rozmowy, jakie podejmują z artystami. Wśród rozmówców m. in. Oskar Dawicki, Katarzyna Kozyra, Zbigniew Libera, Anka i Wilhelm Sasnal, Wojciech Marczewski.

 
Szczegóły
Rok wydania2015
Projekt okładkiKrzysztof Bielecki
ISBN/ISSN9788364682438
Wysokość w mm205
Szerokość w mm145
Data premiery2015-03-08
WydawnictwoKrytyka Polityczna
SkładKrzysztof Bielecki
 
PATRONAT MEDIALNY

    

Patronat: Miesięcznik Kino, Magazyn Szum

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Recenzja: Sztuka spod znaku X Muzy

Piotr Lenkiewicz na portalu Stuk Puk Book poleca książkę Jakuba Majmurka i Łukasza Rondudy "Kino- Sztuka. Zwrot...

Menu