Kryształowy pałac

W 1851 roku w londyńskim Hyde Parku stanął gigantyczny Kryształowy Pałac, w którym odbyła się pierwsza wystawa światowa. Tysiące ludzi bezskutecznie próbowało się dostać do jego wnętrza. Również dziś do niewidzialnych granic Zachodu – zamieszkanego przez zwycięzców globalizacji – dobijają się miliony przegranych. Czy współczesny kryształowy pałac przetrwa?

Książka Sloterdijka to efektowny esej o tym, jak będzie wyglądał świat po globalizacji.

Nadzwyczaj odświeżająca lektura, którą można polecić wszystkim tym, którzy chcą głębiej zrozumieć fenomen globalizacji, na ogół redukowany wyłącznie do jego ekonomicznego wymiaru.
„Die Zeit”

Więcej szczegółów

978-83-62467-20-4

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

44,91 zł

49,90 zł

- +

 
Więcej

To zaskakujące, jak bardzo inspirujące (nawet gdy irytują i drażnią) okazują się jego rozważania o świecie i Bogu, jak bardzo są felietonistyczne w najlepszym sensie tego słowa.
„Frankfurter Allgemeine Zeitung”

 
Szczegóły
Tytuł oryginału Im Weltinnenraum des Kapitals
Rok wydania2011
Liczba stron336
Projekt okładkiTwożywo
ISBN/ISSN978-83-62467-20-4
TłumaczenieBorys Cymbrowski
Wysokość w mm205
Szerokość w mm145
Typ oprawymiękka ze skrzydełkami
Data premiery2011-03
WydawnictwoKrytyka Polityczna
Skład manufaktura
 
O AUTORZE

Peter Sloterdijk (1949) – wybitny filozof, eseista i publicysta, najbardziej wpływowy intelektualista Niemiec. Zasłynął m.in. przełomową dla współczesnej myśli europejskiej rozprawą Krytyka cynicznego rozumu (1983, wyd. polskie 2008), monumentalnym trzytomowym dziełem Sfery (1998–2004), a zwłaszcza kontrowersyjną rozprawą o genetyce Reguły dla ludzkiego zwierzyńca (1999). Zajmuje się teorią nowoczesności i współczesnego kapitalizmu, analizuje sztukę współczesną i popkulturę. Jest rektorem Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Karlsruhe, gdzie wykłada filozofię i teorię mediów. Prowadzi także popularny Kwartet filozoficzny w niemieckiej telewizji ZDF.

 
CZYTAJ FRAGMENT

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Menu