Zapraszamy na rozmowę o książce „Miejskie strachy. Miasto 15-minutowe, 5G i inne potwory” Łukasza Drozdy, którą poprowadzi dziennikarka Radia TOK FM Agnieszka Lichnerowicz.

W końcu ktoś się za to zabrał! Łukasz Drozda wrzucił sobie na warsztat miejskie teorie spiskowe i pokazuje, że populizm jest niszczący nie tylko dla naszego życia politycznego, ale także dla naszych miast. Tam gdzie trzeba pisze jak akademik z reporterskim zacięciem, gdzie indziej działa jak reporter z akademicką skrupulatnością. To bez wątpienia lektura na czasy, w których świat komplikuje nam się niemalże w tempie wykładniczym. Filip Springer

W „Miejskich strachach” Drozda opisuje jak prawicowy populizm i myślenie spiskowe stwarzają problem dla przyszłości otaczającej nas przestrzeni, dotykając nawet najbardziej liberalnych światopoglądowo miejsc w kraju, a także to jak przeciwstawić się tego typu zagrożeniom. Rosnąca liczba teorii spiskowych coraz bardziej uniemożliwia przeciwdziałanie kluczowym wyzwaniom współczesnej urbanizacji – od sprawnego internetu bezprzewodowego i zakorkowania miast, aż po walkę ze zmianami klimatu. Nie mówiąc o dostaniu się z wózkiem z domu do żłobka.

09.05.2024 | WARSZAWA| JASNA 10 | 18.00

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku.