Europejska wojna domowa

Prawicowy populizm dzieli narody Europy. Wielka Brytania, Austria, Holandia, Polska, Węgry i Francja to społeczeństwa głęboko rozdarte. Naprzeciw siebie stoją zwolennicy i przeciwnicy partii populistycznych: po jednej stronie europejscy „tożsamościowcy”, pragnący Europę odizolować, zachowując jej staroświecki ład państw narodowych, a po drugiej liberalne, postępowe społeczeństwo obywatelskie, chcące zorganizować Europę w sposób zdecentralizowany, socjalny i parlamentarny. 

Jednak zdaniem niemieckiej politolożki, Ulrike Guérot, to proces konieczny i przydatny. Bo „europejska wojna domowa” otwiera tak naprawdę drogę ku nowej Europie, w której postawy polityczne stają się ważniejsze od przynależność narodowej. 

W całej Europie zwolennicy otwartego na świat społeczeństwa obywatelskiego to większość. Tyle że nie połączyli się jeszcze w ruch polityczny. Gdy to nastąpi, rozwieje się widmo renacjonalizacji i populizmu, otwierając drogę ku nowoczesnej, wolnościowej Europie poza państwami narodowymi.

Patronat: Radio TOK.FM, Polityka, WP.PL

           

978-83-65853-18-9

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

26,91 zł

29,90 zł

- +

 
Szczegóły
Tytuł oryginałuDer neue Bürgerkrieg
Liczba stron160
Projekt okładkiKrzysztof Zdunkiewicz
ISBN/ISSN978-83-65853-18-9
TłumaczenieBartosz Nowacki
Wysokość w mm210
Szerokość w mm132

Zobacz też:

Menu