Festiwale wyklęte

Bartosz Żurawiecki

Wydanie: Cena:
31,43 zł
39,90 zł
31,43 zł 44,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 44,90


Opis książki

Produkt Outletowy!

Książka Z Lekkimi Defektami Wizualnymi.

Przykładowe Uszkodzenia:
- Przybrudzona Okładka
- Pożółkłe Strony, Pogięte Rogi

Produkt Nie Podlega Wymianie Na Towar Pełnowartościowy.


Festiwale w Zielonej Górze i Kołobrzegu funkcjonowały w PRL-u na tych samych prawach co Sopot i Opole, ale po '89 roku postanowiono wymazać je z powszechnej pamięci. Bartosz Żurawiecki, znany krytyk filmowy, debiutuje reportażem w którym przypomina największe gwiazdy występujące na "festiwalach wyklętych" i przepytuje wykonawców dla których udział w Kołobrzegu lub Zielonej Górze okazał się w III RP "pocałunkiem śmierci". 

W Kołobrzegu i Zielonej Górze regularnie występowali: Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Anna German, Anna Jantar, Zdzisława Sośnicka. To w Zielonej Górze odkryto Izabelę Trojanowską, Urszulę, Małgorzatę Ostrowską, Janusza Panasewicza, Mieczysława Szcześniaka, Michała Bajora.

Matronaty/patronaty

Recenzje

Z festiwali w Zielonej Górze i Kołobrzegu wszyscy toczą dziś bekę; dzięki Mannowi i Maternie kojarzymy Chabry z poligonu, a w YouTube można znaleźć prześmieszną choreografię sceniczną zespołów Ludowej Armii NRD. Obciach, żenada, paździerz, you name it.

A jednak ktoś tam występował, ktoś to oglądał ktoś oklaskiwał defilady przez środek turystycznego kurortu. Na dwóch wyklętych dziś imprezach – poświęconych muzyce radzieckiej i żołnierskiej – debiutowały największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, życie towarzyskie kwitło, a biografie niejednego celebryty dwóch systemów są bardziej złożone niż on sam czy ona sama by chcieli. Choć lekko napisana, to jedna z najważniejszych książek o tym, że PRL naprawdę miał wiele odcieni i nie były to odcienie szarości.

Michał Sutowski

Szczegóły

Projekt okładki:
Marcin Hernas | tessera.org.pl
ISBN miękka oprawa:
978-83-66232-56-3
Rok wydania:
2019
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
132
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

Bartosz Żurawiecki

Bartosz Żurawiecki (ur. 1971) – dziennikarz, krytyk filmowy, felietonista i pisarz. Szef działu recenzji w miesięczniku "Kino". Laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka (1996) i Nagrody PISF-u (2014). Autor powieści Trzech panów w łóżku, nie licząc kota (2005), Ja, czyli 66 moich miłości (2007), Nieobecni (KP 2011) i Do Lolelaj. Gejowska utopia (2017), a także zbioru dramatów Erotica alla polacca (2005). W 2001 roku był jednym z założycieli Kampanii Przeciw Homofobii (KPH).

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia