Etyka

Etyka. Przewodnik Krytyki Politycznej

Alain Badiou

Wydanie: Cena:
17,43 zł
17,43 zł 24,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 24,90

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Problemy etyczne stały się chlebem powszednim społeczeństw Zachodu.

O komisjach bioetycznych, prawach człowieka, etycznych ocenach XX-wiecznych totalitaryzmów i dzisiejszych wojnach prowadzonych w imię „krzewienia demokracji” informują każdego dnia dzienniki na całym świecie. Rozwiązywanie problemów etycznych to nasze ulubione zajęcie, niezależnie od tego, czy chodzi o nędzę u nas i w Trzecim Świecie, wolny Tybet, czy małżeńskie zdrady. 

Skąd biorą się te dylematy? Czy stojący za nimi projekt filozoficzny naprawdę pomaga je rozwiązać? Czy wizja człowieka jako ofiary wystawionej na działanie czającego się zewsząd Zła daje nam do ręki mocne etyczne zasady, czy tylko lęk przed wszystkim, co nowe? Alain Badiou na przekór moralizującym obrońcom praw człowieka, strażnikom tradycyjnych wartości i rzecznikom „szacunku wobec różnic” proponuje całkiem nową wizję etyki - etyki odwołującej się do prawdy i wierności. 

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
136
Tytuł oryginału:
L'Éthique
Tłumaczenie:
Paweł Mościcki
Skład:
Twożywo
ISBN:
978-83-61006-65-7
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
165
Szerokość w mm:
120
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Alain Badiou

Alain Badiou (1937) - francuski filozof, pisarz i dramaturg. Autor takich dzieł jak L'etre et l'événement, L'ethique czy Logiques des mondes, jest obecnie jednym z najsłynniejszych i najczęściej komentowanych filozofów francuskich, a jego książka poświęcona świętemu Pawłowi stanowi bodaj najlepsze wprowadzenie w obręb jego filozofii. Debiutował w roku 1964 powieścią Almagestes i mimo że większość jego późniejszej twórczości wypełniają dzieła filozoficzne, to pozostał czynnym prozaikiem i dramaturgiem a nawet librecistą operowym (L'Echarpe rouge, 1979). Jest też aktywnym działaczem politycznym: protestował przeciw wojnie w Algierii, w 1969 roku współtworzył maoistowską Groupe pour la Fondation de l'Union des Communistes de France Marxistes Léninistes, a w roku 1985 L'Orga nisation Politique, w której ramach działa do dziś. Wśród swoich najistotniejszych wpływów teoretycznych wymienia Jeana-Paula Sartre'a, Louisa Althussera, Jacquesa Lacana oraz matematyków, twórców teorii mnogości: Georga Cantora i Paula Cohena. Jego najważniejszym dziełem jest wydana w 1988 roku książka L'etre et l'evenement, w roku 2006 ukazała się jej druga część zatytułowana La logiques des mondes. Jest też autorem takich prac jak Théorie du sujet (1982), Peut-on penser la politique?(1985) L'Éthique (1993). Aktywnie wypowiada się na bieżące tematy społeczno-polityczne (Circonstances, t. 1-3, 2003-2005).

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia