Moralne maksimum, moralne minimum

Moralne maksimum, moralne minimum

Michael Walzer

Wydanie: Cena:
26,91 zł
26,91 zł 29,90 zł -10%

Opis książki

Książka Micheala Walzera mówi nam o tym, że aby przekroczyć granicę między jedną a drugą kulturą, a nawet między mną a tobą, Czytelniku, należy zeszczupleć. Wcześniej jednak należy przestać się bać własnej wagi.

Historia liberalizmu to zdaniem Walzera historia odchudzania się na siłę. Przynajmniej od Immanuela Kanta filozofowie próbowali wymyślić zasadę sprawiedliwości, która połączy nas jedną, choćby szczupłą, ideą uniwersalną.

Walzer sądzi, że taka perspektywa nie istnieje. Póki ludzkość ma jedynie wspólną historię, a nie ma wspólnej tradycji, nawet najtęższa głowa nie wymyśli żadnego moralnego esperanto, które posłuży wszystkim za zasadę sprawiedliwości.


Sławomir Sierakowski, fragment wstępu
Francis Fukuyama, „Foreign Affairs”

Książka ukazała się przy wsparciu Open Society Foundations.

Czytaj fragment

Posłuchaj

Matronaty/patronaty

Szczegóły

Liczba stron:
160
Tytuł oryginału:
Thick and Thin: Moral Argument at Home and Abroad
Tłumaczenie:
Joanna Erbel
Skład:
Hanna Gill-Piątek, Tomasz Piątek
na podstawie koncepcji graficznej Twożywa
ISBN:
9788362467532
Rok wydania:
2012
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

BIO

Michael Walzer

Michael Walzer  (1935) – jeden z najwybitniejszych żyjących amerykańskich filozofów polityki. Współzałożyciel i redaktor lewicowego pisma „Dissent”. Profesor w Institute for Advanced Study na Uniwersytecie w Princeton. Książka Moralne maksimum, moralne minimum jest najlepszym wprowadzeniem do filozofii Walzera.

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies