Co z tym Kansas?

Co z tym Kansas? Czyli jak konserwatyści zdobyli serce Ameryki

Thomas Frank

Wydanie: Cena:
27,92 zł
27,92 zł 34,90 zł -20%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Bestsellerowa w Ameryce i na świecie książka Thomasa Franka ma znaczenie porównywalne z Końcem historii Francisa Fukuyamy i Zderzeniem cywilizacji Samuela Huntingtona.

Frank szczegółowo i dowcipnie pokazuje, jak populistyczna prawica zajęła tradycyjne miejsce lewicy na scenie politycznej, a problemy kulturowe wyparły kwestie gospodarcze ze sfery politycznej rywalizacji. Nad książką tą debatowali najważniejsi współcześni filozofowie polityczni.

Jacek Żakowski w swoim wprowadzeniu dowodzi, że opisany przez Franka proces można odnieść także do Polski, gdzie ogłoszony przez prawicę program solidarnego państwa trafił do ludzi, którzy wydawali się naturalnym elektoratem lewicy.

Szczegóły

Liczba stron:
258
Tytuł oryginału:
What's the Matter with Kansas? How Conservatives Won the Heart of America
Tłumaczenie:
Julian Kutyła
Skład:
Twożywo
ISBN:
9788361006107
Rok wydania:
2007
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
210
Szerokość w mm:
158
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Thomas Frank

Thomas Frank (1965) – urodzony w Kansas, najuboższym stanie USA, doktor historii Uniwersytetu w Kansas, lewicowy publicysta amerykański, autor książek Co z tym Kansas? (2004, pol. wydanie 2007), One Market Under God (2000) oraz The Conquest of Cool (1997), krytyk konserwatyzmu i neoliberalizmu, redaktor pisma „The Baffler”, podejmującego m.in. szeroko zakrojoną krytykę kultury konserwatywnej. Publikował m.in. w „Harper's Magazine”, „Le Monde diplomatique”, i w „Financial Times”.

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies