Być maszyną. Przygody wśród cyborgów, utopistów, hakerów i futurystów w ich skromnych staraniach, by rozwiązać problem śmierci

Marc O’Conell

Wydanie: Cena:
39,90 zł
39,90 zł

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Transhumanizm to ruch dążący do przezwyciężenia ograniczeń naszych ciał i poprawy kondycji ludzkiej. Nauka i technologia mają doprowadzić do zwiększenia zdolności, inteligencji i długości życia ludzi, w nadziei, że uda nam się przeobrazić w coś lepszego od nas samych. Ruch ten cieszy się wsparciem miliarderów z Doliny Krzemowej i niektórych spośród największych firm świata.

W Być maszyną reporter Mark O'Connell zgłębia niesamowity świat ludzi, którzy wierzą, że można myśleć o ciele jako o sprzęcie. Odwiedza wiodący ośrodek krioniczny, by przekonać się, w jaki sposób niektórzy postanowili zapobiec śmierci. Odkrywa niezależny kolektyw biohakerów, którzy wszczepiają sobie pod skórę rozmaite gadżety w celu wzmocnienia swoich zmysłów. Spotyka zespół niezłomnych naukowców trudzących się nad uchronieniem ludzkości przed sztuczną superinteligencją.

Dokąd prowadzi nas obsesja na punkcie technologii? Jaki będzie wpływ rozwoju SI na przyszłość naszych miejsc prac, życia rodzinnego i na nasze człowieczeństwo? Czy technologie, które tworzymy, przyczynią się do naszej zguby? W swojej książce O'Connell stworzył głęboki, poruszający, i często śmieszny do łez, przekrojowy portret wpływowego ruchu transhumanistów. Zgłębiając, co to znaczy być maszyną, autor oferuje zaskakującą medytację nad tym, co to znaczy być człowiekiem.

Szczegóły

Liczba stron:
320
Tytuł oryginału:
To Be a Machine. Adventures among Cyborgs, Utopians, Hackers, and the Futurists Solving the Modest Problem of Death
Tłumaczenie:
Aleksandra Małecka
Opracowanie graficzne:
Katarzyna Błahuta
Projekt okładki:
Bruno Althamer
Skład:
Katarzyna Błahuta
ISBN:
978-83-66232-86-0
Rok wydania:
2020
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
132

Zobacz też

BIO

MO

Marc O’Conell

Pisarz, reporter, eseista. Stały współpracownik magazynu “Slate”. Publikował m.in. w “The New York Times Magazine”, “The Observer”, “The Guardian” i “The New Yorker”.

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies