Anty-Edyp. Kapitalizm i schizofrenia

Anty-Edyp. Kapitalizm i schizofrenia

Gilles Deleuze, Félix Guattari

Wydanie: Cena:
62,91 zł
35,94 zł
62,91 zł 69,90 zł -10%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Gdy Anty-Edyp po raz pierwszy ukazał się we Francji, przez jednych został okrzyknięty arcydziełem, a przez innych heretyckim szaleństwem. W swojej najważniejszej książce Gilles Deleuze i Félix Guattari przeprowadzają błyskotliwą krytykę mieszczańskiego użytku z psychoanalizy i zarysowują projekt materialistycznej psychiatrii, dostarczając narzędzi pozwalających zrozumieć powiązanie chorób psychicznych i formacji społecznych. Zastanawiają się również, czy kapitalizm jest wieczny, czy napotka gdzieś swoją absolutną granicę, i próbują odpowiedzieć na nader aktualne pytanie: dlaczego ludzie pragną faszyzmu?


Dziś, po ponad czterdziestu latach od publikacji, Anty-Edyp pozostaje kontrowersyjnym, lecz znaczącym wkładem w bardzo potrzebną dyskusję o charakterze wolnej myśli i naszego uwewnętrznionego faszyzmu.

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
400
Tytuł oryginału:
Capitalisme et schizophrénie. L'anti-Œdipe
Tłumaczenie:
Tomasz Kaszubski
Redakcja:
Joanna Bednarek
Projekt okładki:
Katarzyna Błahuta
Skład:
Katarzyna Błahuta
ISBN:
978-83-65369-82-6
Rok wydania:
2017
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
250
Szerokość w mm:
176
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

Gilles Deleuze

Gilles Deleuze (1925-1995) – filozof. Stworzył teorię przyznającą prymat różnicy i immanencji, , analizował ludzkie (i nie-ludzkie) pragnienia i ich rolę dla natury,  społeczeństwa i sztuki. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli  poststrukturalizmu, do dziś inspiruje posthumanizm, object oriented ontology czy nowy materializm. Autor głośnych prac: Nietzsche i filozofia (1967, wyd. pol. 1993), Różnica i powtórzenie (1969, wyd. pol. 1997), Logika sensu (1969, wyd. pol.  2011), oraz napisanego wraz z Félixem Guattarim Tysiąc plateau. Kapitalizm i schizofrenia 2 (1980, wyd. pol. 2015).

Czytaj więcej
FG

Félix Guattari

Félix Guattari (1930-1992) – psychoterapeuta i filozof. Współtwórca (wraz z Gilles'em Deleuze’em) pojęcia „schizoanaliza” i twórca pojęcia „ekozofia”. Autor wielu książek, w tym (napisanych z Gilles'em Deleuze’em) dwóch tomów Kapitalizmu i schizofrenii: Tysiąc plateau (wyd. pol. 2015) i Anty-Edyp.

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies