Zemsta Boga. Religijna rekonkwista świata

Zemsta Boga Gilles’a Kepela to książka kluczowa dla zrozumienia współczesności. Bez porównania bardziej interesująca – a przede wszystkim uczciwsza, a w konsekwencji prawdziwsza – od Zderzenia cywilizacji Huntingtona czy Końca historii Fukuyamy.

Cezary Michalski, fragment wstępu 


Tam, gdzie większość z nas zauważa jedynie osobliwe i odosobnione iskry, Kepel widzi tlący się żar. W tym, co większość z nas zbywa jako kilka lokalnych odstępstw od globalnego trendu, Kepel dostrzega płodny w konsekwencje zwrot historii. Wzywa nas, byśmy potraktowali religijny fundamentalizm serio […]. Ta książka naprawdę otwiera oczy. Zmienia nasz sposób myślenia o kierunku, w którym zmierza świat, oczywiście o ile ciągle wierzymy, że w jakimś kierunku zmierza.

Zygmunt Bauman 

Więcej szczegółów

978-83-61006-54-1

Nowy produkt

Promocja ważna jeszcze:

31,41 zł

34,90 zł

Chwilowo brak w magazynie.
 
Więcej

Imponująca książka o jednej z najbardziej palących kwestii współczesności.

„Le Parisien”

Zemsta Boga to książka o obserwowanym na całym świecie fenomenie fundamentalizmu religijnego. We Francji wydano ją w 1991 roku – na dziesięć lat przed zamachami na WTC. Po 11 września 2001 Gilles Kepel, skromny badacz islamu, z dnia na dzień został medialną gwiazdą, a książka stała się światowym bestsellerem przetłumaczonym już na dwadzieścia języków.

W cieniu kryzysu gospodarczego i po kolejnych dekadach rozczarowania światem nowoczesnym obserwujemy silne odrodzenie ruchów religijnych. Gilles Kepel pokazuje, że współczesna nam „religijna rekonkwista świata” opiera się na uniwersalnym mechanizmie wspólnym różnym tradycjom – reakcji na niespełnione obietnice modernizacji. 

 
Szczegóły
Tytuł oryginału La Revanche de Dieu : Chrétiens, juifs et musulmans à la reconquête du monde
Rok wydania2010
Liczba stron320
Projekt okładkiTwożywo
ISBN/ISSN9788361006541
TłumaczenieAgnieszka Adamczak
Wysokość w mm205
Szerokość w mm145
Typ oprawymiękka ze skrzydełkami
Data premiery2010-03
WydawnictwoKrytyka Polityczna
 
CZYTAJ FRAGMENT

Zobacz też:

Menu