Strefa przejścia. O końcu postkomunizmu

Strefa przejścia. O końcu postkomunizmu

Boris Buden

Wydanie: Cena:
27,92 zł
31,92 zł
27,92 zł 34,90 zł -20%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Dwadzieścia lat po upadku komunizmu tęsknota za przeszłością zastępuje nam wiarę w przyszłość, kulturowa tożsamość wypiera historyczną pamięć, a społeczeństwo – przestaje istnieć.

Manipulujemy historią, z której nic nie rozumiemy, i wierzymy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów. Kościół staje się przedsiębiorstwem, rockowi anarchiści – religijnymi fanatykami, a bohaterscy dysydenci zblazowanymi cynikami.

Czy demokratyczny potencjał rewolucji roku 1989 został zmarnowany? Czy o to chodziło zrewoltowanym narodom Europy Wschodniej – o nadrobienie zaległości wobec Zachodu i prawo pobierania u niego nauk?

Czym jest postkomunizm? Przedsionkiem kapitalizmu i demokracji dla dawnych ofiar sowietyzmu? A może kondycją całego świata, który po upadku bloku wschodniego zapomniał nie tylko, czym był komunizm, ale także solidarność, konflikt społeczny, klasa i społeczeństwo?

Książka wydana przy wsparciu Fundacji im. Friedricha Eberta.

Matronaty/Patronaty

Czytaj fragment

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
192
Tytuł oryginału:
Zone des Übergangs: Vom Ende des Postkommunismus
Tłumaczenie:
Michał Sutowski
Projekt okładki:
Hanna Gill-Piątek, Tomasz Piątek na podstawie koncepcji graficznej Twożywa
Skład:
manufaktura
ISBN:
9788362467419
Rok wydania:
2012
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Miękka okładka
Twarda okładka

Zobacz też

BIO

Boris Buden

Boris Buden (1958) – urodzony w Zagrzebiu filozof, kulturoznawca i publicysta, tłumacz pism Zygmunta Freuda, w latach 90. działacz pokojowy w byłej Jugosławii. Autor dwóch tomów esejów pt. Barikade (Barykady, Zagrzeb 1996), a także książki Der Schacht von Babel. Ist Kultur übersetzbar? (Tunel Babel. Czy kultura jest przetłumaczalna?, Berlin 2004), Strefa przejścia: O końcu postkomunizmu (2012). Obecnie mieszka w Berlinie.

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies