Strategie postkolonialne

Strategie postkolonialne

Gayatri Chakravorty Spivak

Wydanie: Cena:
25,94 zł
25,94 zł 39,90 zł -35%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 39,91

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Strategie postkolonialne to zbiór wywiadów Gayatri Chakravorty Spivak, indyjskiej intelektualistki, jednej z najważniejszych przedstawicielek filozoficznej refleksji nad kolonializmem i postkolonializmem.

Spivak, która od lat mieszka i wykłada w Stanach Zjednoczonych, rozmawia ze swoimi studentkami, współpracowniczkami i przyjaciółmi.

Przedstawia zręby swojej myśli i rekonstruuje historyczno-społeczną przestrzeń, w której myśl ta się artykułuje. Opowiada o własnych doświadczeniach, pokazując, w jaki sposób biografia przekłada się na wybory intelektualne i polityczne.

Czytaj fragment

Posłuchaj

Szczegóły

Liczba stron:
224
Tytuł oryginału:
The Post-Colonial Critic
Skład:
Hanna Gill-Piątek, Tomasz Piątek
ISBN:
9788362467341
Rok wydania:
2011
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Gayatri Chakravorty Spivak

Gayatri Chakravorty Spivak (1942) – światowej sławy intelektualistka i krytyczka kultury. Zajmuje się postkolonializmem, feminizmem, literaturą XIX i XX wieku oraz globalizacją. Na jej myśl wpływ wywarł marksizm i poststrukturalizm. Wydała m.in. Outside in the Teaching Machine (1993),  Critique of Postcolonial Reason: Towards a History of the Vanishing Present (1999), Death of a Discipline (2003) oraz Other Asias. Nakładem Krytyki Politycznej ukazała się jej książka Strategie postkolonialne.

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia