Schulz. Przewodnik Krytyki Politycznej

Oddajemy do Państwa rąk książkę-eksperyment. Nie kolejną nudną monografię wielkiego autora. W książce Schulzowi przyglądamy się na cztery sposoby: eseistycznie, literacko, filmowo i komiksowo.

W pierwszej części autorzy tacy jak Adam Lipszyc i autorki takie jak Julia Fiedorczuk przyglądają się prozie Schulza w takich kontekstach jak posthumanizm, filozofia przedmiotu, czy dialog, jaki jego proza podejmuje z filozofią żydowską.

W części drugiej poprosiliśmy różnych autorów, by w swojej prozie podjęli wyzwanie Schulza, spróbowali z nim dialogu. Efektem jest m. in. unikalny utwór Andrzeja Szpindlera Różowy Murzyn, sytuujący się na granicy prozy, poezji i eseju wizualnego. W części trzeciej obok wywiadu z braćmi Quey, przedstawiamy treatment projektu filmu biograficznego o Schulzu autorstwa Maćka Pisuka, autora scenariusza filmowej historii Paktofoniki, Jesteś bogiem.

I wreszcie w ostatniej części tacy komiksiarze jak Agnieszka Piksa i Jakub Woynarowski przedstawią komiksy na różny sposób inspirowane prozą i postacią Schulza.

Więcej szczegółów

978-83-63855-13-0

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

31,41 zł

34,90 zł

- +

 
Więcej

PATRONATY:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
Szczegóły
Rok wydania2013
Liczba stron340
Projekt okładkiHanna Gill-Piątek
ISBN/ISSN978-83-63855-13-0
Wysokość w mm165
Szerokość w mm118
Typ oprawymiękka
Data premiery2013-09-09
WydawnictwoKrytyka Polityczna
 
Patronat

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Menu