Rado Boy

Dorota Jaworska

Wydanie: Cena:
17,45 zł
23,92 zł
17,45 zł 34,90 zł -50%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 34,90


Opis książki

Polubiłeś „Fanfika”? Pokochasz „Rado Boya”!

Kamil przygotowuje się do matury w prywatnym liceum, jest dobrym uczniem, atrakcyjnym chłopakiem, któremu pozornie niczego nie brakuje. Mimo to cierpi. Mieszka z rygorystyczną babcią, bo matka nie ma dla niego czasu, a ojciec dawno przepadł bez wieści. Od samotności ucieka w świat marzeń, muzyki i poezji. Latami dręczony przez Kubę, lidera szkolnych koszykarzy, stara się przetrwać, nie ulec pragnieniu śmierci. Przy życiu trzyma go niewytłumaczalna potrzeba odnalezienia ojca.

Wszystko zmienia spotkanie Kamila z młodym poetą-celebrytą Wojciechem Gierdoniem. Nieoczekiwana znajomość staje się początkiem nowego życia, pełnego nieznanych uczuć i zaskakujących wydarzeń. Choć często katastrofalne w skutkach, sprawią one, że Kamil nie tylko odkryje mroczne tajemnice własnej rodziny, w której nikt nie jest tym, za kogo się podawał, ale też  zostanie zmuszony do zmierzenia się z niełatwą prawdą o sobie.

Debiut literacki Doroty Jaworskiej wyrastający z doświadczeń osób, które przewinęły się przez jej życie, to pierwsza z cyklu opowieści poświęconych ofiarom wszechobecnej wokół nas przemocy wynikającej z uprzedzeń, kompleksów, nałogów, strachu, niewiedzy czy  zazdrości. Historia ta dedykowana jest tym wszystkim, którzy mają odwagę być sobą, nawet za cenę samotności czy cierpienia. 

Recenzje

Matronaty/patronaty

Szczegóły

Liczba stron:
292
Projekt okładki:
Anna Pluta
Skład:
Katarzyna Błahuta
ISBN:
978-83-66232-15-0
Rok wydania:
2019
Wysokość w mm:
195
Szerokość w mm:
125
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

DJ

Dorota Jaworska

Dorota Jaworska - nauczycielka, która mówi o sobie, że dzięki pracy z młodzieżą nie ma jak porządnie się zestarzeć; pasjonatka bliskich i dalekich podróży, choć jako miłośniczka piłki nożnej uprawia również turystykę stadionową. W swoim życiu zajmowała się niemal wszystkim,  od pracy w sklepie żelaznym podczas studiów, poprzez wyczerpującą aktywność społeczną, rwanie francuskich winogron aż po inspirujące doświadczenia  w domu teściowej Erica Hobsbawma. Przez przypadek wkręcona w świat ludzi spod znaku LGBT, swoimi działaniami spłaca dług wobec tych, którzy podali jej rękę w trudnych chwilach.  Publikowała m. in. w "Replice". "Rado Boy" to jej debiut książkowy.

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia