Przygody z marksizmem

Przygody z marksizmem

Marshall Berman

Wydanie: Cena:
31,92 zł
31,92 zł 39,90 zł -20%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Karol Marks jako romantyczny poeta nowoczesności? Karol Marks tańczący na ulicy, z tłumem studentów, w radosnym karnawale? A może prorok pracy wyzwolonej, przenikliwy analityk alienacji, przygnieciony trudem robotnik pióra?

Marshall Berman, autor legendarnego Wszystko co stałe, rozpływa się w powietrzu, ukazuje nam własne i cudze przygody z jednym z najbardziej wpływowych myślicieli zeszłych dwóch stuleci. Pisze o Śmierci komiwojażera i włóczędze Waltera Benjamina, o „ogniu w sercach” rewolucjonistów i katastrofie sowieckiego eksperymentu.

O wielkim potencjale wolności w kapitalizmie – i przytłaczającej człowieka mocy, jaką wyzwala. O demokracji, więzi między ludźmi i o miłości. I o myśleniu, do którego nas zmusza, a które wyrwać nas może ze stanu natury – a nowoczesność ze stanu absurdu.

Posłuchaj

CZYTAJ FRAGMENT

Recenzje

WSPARCIE

Książka ukazała się przy wsparciu Open Society Foundations.

Szczegóły

Liczba stron:
256
Tytuł oryginału:
Adventures in Marxism
Tłumaczenie:
Sebastian Szymański
Projekt okładki:
Hanna Gill-Piątek, Tomasz Piątek
na podstawie koncepcji graficznej Twożywa
Skład:
manufaktura
ISBN:
9788362467525
Rok wydania:
2012
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Marshall Berman

Marshall Berman (1940-2013) - jeden z redaktorów amerykańskiego lewicowego pisma „Dissent”, filozof, wykładał nauki polityczne na City University of New York. Autor m.in. Wszystko, co stałe, rozpływa się w powietrzu (Universitas 2006).

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies