Przewodnik feministycznej psujzabawy

Sara Ahmed

Wydanie: Cena:
38,43 zł
35,12 zł
38,43 zł 54,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 54,90


Opis książki

Czy odmawiasz śmiania się z obraźliwych żartów? Czy kiedykolwiek oskarżono cię o czepialstwo, gdy zwróciłxś uwagę na seksistowski komentarz? Czy często słyszysz, że przesadzasz i jesteś przewrażliwionx, gdy dyskryminację i niesprawiedliwość nazywasz po imieniu? Jeśli tak, to możliwe, że jesteś feministyczną psujzabawą i ten przewodnik jest właśnie dla ciebie. Dzięki niemu wyniesiesz praktykę psucia zabawy do rangi projektu tworzenia feministycznego świata.

Uznana myślicielka Sara Ahmed czerpie z własnych doświadczeń oraz opowieści innych feministycznych osób, zwłaszcza Czarnych, brązowych, queerowych i transpłciowych, i prezentuje lekcje i wskazówki, jakie oferuje figura feministycznej psujzabawy. Przyjęcie ich jako praktyki życiowej, pozwoli nam zdemaskować kłamstwa naszej kultury i feminizm wcielić w życie.

Recenzje

Szczegóły

Tytuł:
Przewodnik feministycznej psujzabawy
Liczba stron:
324
Tytuł oryginału:
The feminist killjoy handbook
Tłumaczenie:
Magdalena Kunz
Projekt okładki:
Anna Pol
ISBN miękka oprawa:
978-83-67805-46-9
ISBN wydanie e-book:
978-83-67805-93-3
Rok wydania:
Warszawa 2024
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka
Gatunek:
esej, poradnik
Wymiary:
132x210 mm
Autor_ka:
Sara Ahmed

Zobacz też

BIO

SA

Sara Ahmed

feministyczna pisarka i niezależna badaczka, której prace sytuują się na przecięciu studiów feministycznych, queerowych i studiów o rasie. Autorka dziesięciu książek, w tym kultowej Living a Feminist Life, której polska wersja ukaże się już niedługo nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia