Psujzabawy w pracy. Wykład Sary Ahmed
W wykładzie opowiem o figurze „feministycznej psujzabawy”, która zajmuje centralne miejsce w moim pisarstwie, filozofii i działalności aktywistycznej. Odwołując się do niedawno przetłumaczonych na język polski książek „Żyć feministycznym życiem” oraz „Przewodnik feministycznej psujzabawy” wyjaśnię, dlaczego uważam „bycie psujzabawą” jest stojącym przed nami zadaniem, a nie sztywną tożsamością.
Bycie psujzabawą w miejscu pracy oznacza zarówno pracę w instytucjach, jak i pracowanie nad ich kształtem, a także gotowość do nazywania problemów, nawet za cenę stania się problemem.
Bycie psujzabawą w pracy polega także na ujawnianiu tego, jak instytucje poprzez udawanie nakierowania na zmianę, tak naprawdę owej zmiany unikają. Przedstawię także kilka obserwacji na temat metod kreatywnego, kolektywnego psucia zabawy, odwołując się do niedawno ukończonej książki „A Complainer’s Handbook: A Guide To Building Less Hostile Institutions”. - tak swój wykład anonsuje pisarka i badaczka, Sara Ahmed
Sara Ahmed – feministyczna pisarka i niezależna badaczka, której prace sytuują się na przecięciu studiów feministycznych, queerowych i studiów o rasie. Bada problematykę doświadczenia i podważania władzy w życiu codziennym oraz kulturach instytucjonalnych. Autorka książek, w tym wydanych po polsku przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Żyć feministycznym życiem oraz Przewodnik feministycznej psujzabawy. Prowadzi bloga feministkilljoy.com oraz konto na Instagramie @feministkilljoyatwork.
Miejsce: Audytorium
Wydarzenie zorganizowane we współpracy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie z Krytyką Polityczną.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
14.11.2024 | WARSZAWA | MSN Warszawa, ul. Marszałkowska 103| 18:00
Dołącz do wydarzenia na Facebooku