Nowość

Prawo do kultury

Artur Żmijewski, Paweł Althamer, Jaśmina Wójcik, Tomáš Rafa, Nada Prlja, Bartosz Szydłowski, Monika Strzępka, Jonas Staal, Katarzyna Górna, Thomas Richards to tylko niektórzy twórcy przywoływani w książce Igora Stokfiszewskiego.

W zebranych tu trzynastu esejach autor prezentuje i analizu­je praktyki z zakresu kultury społecznej, teatru wspólnoty i teatru poli­tycznego, sztuki ze społecznością, sztuki politycznej i artywizmu, które oddziałują na kształtowanie się demokratycznej kultury. Poprzez egze­kwowanie prawa do kultury opisywane twórczynie i twórcy przyczyniają się do usta­nowienia prawdziwej demokracji i przeciwstawiają się „polityce braku litości”, która przybiera na sile.

Stokfiszewski apeluje o ustanowienie nowego ładu w kulturze opartego na realizacji prawa do kultury będącej dobrem wspólnym, który byłby zdolny wesprzeć starania na rzecz ustanowienia społeczeństwa, gdzie kluczowe będą równość, empatia, podmiotowość, wspólnotowość, samoorganizacja, samostanowienie i samo­rządność.

Więcej szczegółów

978-83-65853-69-1

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

35,91 zł

39,90 zł

- +

 
Więcej

"Igor Stokfiszewski, uczestnik, współtwórca i badacz demokratycznej kultury społecznej, przygotował opracowanie niezwykłe – bardzo osobiste i jednocześnie będące oryginalną syntezą wprowadzającą w rzeczywistość, która broni się przed łatwymi opisami."

 Edwin Bendyk

 
Szczegóły
AutorIgor Stokfiszewski
Tytuł oryginałuPrawo do kultury
Rok wydania2018
Liczba stron320
Projekt okładkiDamian Chomątowski
ISBN/ISSN978-83-65853-69-1
Wysokość w mm205
Szerokość w mm145
Typ oprawymiękka ze skrzydłami
WydawnictwoWydawnictwo Krytyki Politycznej
Składmanufaktura

Zobacz też:

Menu