Polskie kino dokumentalne 1989-2009. Historia polityczna

Polskie kino dokumentalne 1989-2009. Historia polityczna

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
31,41 zł
31,41 zł 34,90 zł -10%

Opis książki

Gdzie szukać obrazu Polski po 1989 roku? Oczywiście w filmach dokumentalnych.

Nigdy nie były one „obiektywnym” zapisem zjawisk i problemów – chcąc nie chcąc stawały się stroną w polskich sporach. Dokumenty zabierały głos w najważniejszych debatach ostatnich dwudziestu lat – opowiadały o emigracji zarobkowej, cynizmie postpolityki, podziemiu aborcyjnym w Polsce czy metodach działania wielkich korporacji. Wzbudzały kontrowersje i wywoływały skandale.

O żadnym filmie fabularnym nie dyskutowano tak zaciekle jak o Arizonie Ewy Borzęckiej, Takiego pięknego syna urodziłam Marcina Koszałki czy Nocnej zmianie Jacka Kurskiego i Michała Balcerzaka. I to dokument – Witajcie w życiu! Henryka Dederki – został „pierwszym półkownikiem wolnej Polski”. W Polskim kinie dokumentalnym 1989-2009 nie pytamy o wartości estetyczne i „etykę dokumentalisty”. Piszemy historię polityczną III RP. 

Autorzy: Magdalena Błędowska, Joanna Erbel, Jakub Majmurek, Maciej Nowak, Tomasz Piątek, Kazimiera Szczuka i Artur Żmijewski.

CZYTAJ FRAGMENT

Szczegóły

Liczba stron:
176
Skład:
Tomasz Kędzierski
ISBN:
978-83-61006-78-7
Rok wydania:
2011
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
238
Szerokość w mm:
165
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies