Polityka literatury. Przewodnik Krytyki Politycznej

Polityka literatury. Przewodnik Krytyki Politycznej

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
22,41 zł
22,41 zł 24,90 zł -10%


Opis książki

Polityka literatury to zbiór najważniejszych tekstów napisanych w środowisku "Krytyki Politycznej" na temat najnowszej polskiej literatury i krytyki literackiej, jej wymiaru społecznego i przekazu politycznego.

Ambicją twórców książki jest stworzenie spójnej perspektywy poznawczej, dzięki której patrząc przez literaturę lepiej widać społeczeństwo - jego kondycję, przemiany, potrzeby i problemy.

Publikacja zbiera teksty, które wywołały szereg dyskusji w ostatnich latach na temat literatury zaangażowanej i powinności artysty i krytyka literackiego.

Autorzy: Kinga Dunin, Przemysław Czapliński, Julian Kutyła, Mariusz Sieniewicz, Sławomir Sierakowski, Igor Stokfiszewski, Kazimiera Szczuka, Eliza Szybowicz, Olga Tokarczuk, Krzysztof Tomasik, Błażej Warkocki

MATRONATY/PATRONATY

Książka ukazała się przy wsparciu Instytutu Książki.

Szczegóły

Liczba stron:
352
Skład:
Twożywo
ISBN:
978-83-61006-21-3
Rok wydania:
2009
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
165
Szerokość w mm:
120
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies