Partycypacja. Przewodnik Krytyki Politycznej

Partycypacja. Przewodnik Krytyki Politycznej

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
27,92 zł
27,92 zł 34,90 zł -20%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 34,90

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki


Partycypacja. Przewodnik Krytyki Politycznej nie jest zwyczajowym raportem z działań czy kolejnym podręcznikiem dobrych praktyk. Nie jest też nudną akademicką publikacją o „filozoficznych korzeniach demokracji deliberatywnej”.

Chcemy wypełnić lukę między teorią a praktyką, ułatwić myślenie nad konkretnymi działaniami i nadać realny wymiar partycypacyjnym dylematom.

Mamy dziś w Polsce prawdziwy boom partycypacyjny. Urzędy ścigają się na liczbę zorganizowanych konsultacji społecznych, organizacje pozarządowe pozyskują setki grantów i przygotowują dziesiątki publikacji o zaletach obywatelskiego uczestnictwa.

Z pozoru wszystko jest w porządku i zgodnie z najnowszymi trendami. Ale czy na pewno wyrasta nam w Polsce społeczeństwo obywatelskie z prawdziwego zdarzenia?

Publikacja powstała w ramach projektu konsultacji społeczno-ekologicznych realizowanego przez Stowarzyszenie im. S. Brzozowskiego, finansowanego ze środków Fundacji im. Stefana Batorego. Na treść publikacji w całości odpowiada Stowarzyszenie im. S. Brzozowskiego oraz autorzy. Poglądy w niej wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Fundacji im. Stefana Batorego.

Szczegóły

Liczba stron:
384
Skład:
Hanna Gill-Piątek
ISBN:
9788362467495
Rok wydania:
2012
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
165
Szerokość w mm:
118
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia