Niższa szkoła jazdy

Niższa szkoła jazdy

Bajan Szyrianow

Wydanie: Cena:
31,41 zł
22,41 zł
31,41 zł 34,90 zł -10%

Opis książki

Niższa szkoła jazdy - romans z efedryną, znaną także jako efka. Efka to potężny psychostymulant, narkotyk początku 90. - dostępny i tani. Później wyparły go heroina i kokaina, ale w narodowej pamięci jest wciąż bardziej żywy od wielu żywych, bo efedrynowa subkultura zdążyła powołać do życia własny folklor.

Niższa szkoła jazdy to encyklopedia efedrynowego slangu, odlotowych przypowieści oraz ćpuńskich mądrości. To historia pokolenia pełna błyskotliwych obrazków „z życia” i niecenzuralnych rozmów.

Bajan Szyrianow łączy poetykę w duchu legendarnego Burroughsa z trzeźwą dziennikarską ironią. Histeryczne intonacje, konfesyjne monologi, fizjologiczne eseje, sensacyjne reportaże.

Pasjonująca obojętność, melancholijna nienawiść - zrozumiałe dla każdego, kto przeżył zejście na dragach.

Czytaj fragment

Posłuchaj

Matronaty/Patronaty

Wsparcie

Supported by a grant from the Open Society Foundations. Książka ukazuje się przy wsparciu Open Society Foundations.

Szczegóły

Liczba stron:
276
Tytuł oryginału:
Niższyj piłotaż
Tłumaczenie:
Agnieszka Lubomira Piotrowska
Skład:
Alicja Kobza - Poważne Studio
ISBN:
9788362467303
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
195
Szerokość w mm:
125
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Bajan Szyrianow

Bajan Perwitinowicz Szyrianow (pseudonim Kiryłła Worobiowa) – rosyjski pisarz i dziennikarz. Zaczynał w końcu lat 90. jako autor kryminałów. Zasłynął dzięki powieści Niższa szkoła jazdy, opublikowanej w internecie przez przypadek, bez wiedzy autora. Wydana w 2000 roku przez wydawnictwo Ad Marginem wywołała w Rosji skandal. Cykl powieść Szkoła jazdy – Niższa szkoła jazdy, Średnia szkoła jazdy i Wyższa szkoła jazdy - opowiada o życiu moskiewskich narkomanów, specyficznej subkulturze wspólnoty efedryniarzy, halucynacjach, dewiacyjnych zachowaniach oraz mitach, które krążą w tym środowisku.

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt został dodany do Twojej listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies