Ekonomia wiedzy niedoskonałej

Ekonomia wiedzy niedoskonałej

Roman Frydman, Michael D. Goldberg

Wydanie: Cena:
44,91 zł
44,91 zł 49,90 zł -10%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Ekonomia wiedzy niedoskonałej to próba przedefiniowania podstaw współczesnej ekonomii.

Teoria ekonomii zabrnęła w ślepa uliczkę: chce zbudować dokładny model pozwalający na ścisłe przewidywania zachowań uczestników rynku. Frydman i Goldberg pokazują, że w świecie współczesnego kapitalizmu, w którym jednostki nagradzane są za zachowania innowacyjne – a więc nieprzewidywalne – taki model jest utopią. Skutkiem tej fundamentalnej słabości poznawczej są niepowodzenia w praktyce, odbijające się na życiu zwykłych ludzi.

Autorzy rozprawiają się z iluzją wiedzy absolutnej i proponują podejście dopuszczające możliwość nieprzewidywalnych zmian w strukturze zależności między zmiennymi. Otrzymują w ten sposób prognozy mniej ścisłe, ale za to bardziej wiarygodne.

CZYTAJ FRAGMENT

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
352
Tytuł oryginału:
Imperfect Knowledge Economics. Exchange Rates and Risk
Tłumaczenie:
Michał Krawczyk
Wstęp:
Edmund S. Phelps
Skład:
Jan Bajtlik
ISBN:
978-83-61006-62-6
Rok wydania:
2009
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
238
Szerokość w mm:
165
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

RF

Roman Frydman

Roman Frydman  – profesor ekonomii na Uniwersytecie Nowojorskim, autor i redaktor licznych prac z zakresu nauk ekonomicznych, m.in. Individual Forecasting and Aggregate Outcomes: „Rational Expectations” Examined, w której zakwestionował tzw. hipotezę racjonalnych oczekiwań, Capitalism with a Comrade’s Face and Other Studies in Postcommunist Transition (z Kennethem Murphym i Andrzejem Rapaczyńskim, 1998) i Knowledge, Information and Expectations in Modern Macroeconomics: In Honor of Edmund S. Phelps (współredaktor, 2003).

Czytaj więcej
MDG

Michael D. Goldberg

Michael D. Goldberg  – profesor ekonomii na Uniwersytecie New Hampshire, jego liczne artykuły na temat makroekonomii i międzynarodowych rynków finansowych publikowane były m.in. w „Economic Journal”,  „Journal of International Money and Finance” i „Financial Times”.

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies