Donald Trump. Jak on to zrobił?

Donald Trump. Jak on to zrobił?

David Cay Johnston

Wydanie: Cena:
31,92 zł
27,92 zł
31,92 zł
31,92 zł 39,90 zł -20%

Opis książki

Kim jest Donald Trump?

W jaki sposób stał się prawdopodobnie najbardziej wpływowym człowiekiem na świecie?

Donald Trump. Jak on to zrobił? to efekt ponad trzydziestoletniego śledztwa dziennikarskiego, fascynujący obraz wpływów i metod działania kontrowersyjnego przedsiębiorcy i celebryty.

Czego nauczył się od dziadka, nielegalnego imigranta z Niemiec, który wzbogacił się na budowaniu burdeli w czasach gorączki złota? Czy zostałby potentatem na rynku nieruchomości, gdyby nie współpraca z mafią i zatrudniani na czarno Polacy? Dlaczego dzwonił do magazynów plotkarskich, opowiadając o swoim nieistniejącym romansie z Carlą Bruni? Czemu hodował kozy na polu golfowym? Czy naprawdę jest miliarderem?

David Cay Johnston próbuje znaleźć odpowiedzi na te oraz liczne inne niewygodne pytania, pokazując często małe znane fakty z życia i kariery obecnego prezydenta USA.

Gwiazda mediów, urodzony inwestor, a może błyskotliwy polityk? Można go kochać albo nienawidzić, ale z pewnością warto wiedzieć, w jaki sposób, pomimo licznych skandali i kłopotów z prawem, Donald Trump stał się tym, kim jest.

Matronaty/patronaty

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
288
Tytuł oryginału:
The Making of Donald Trump
Tłumaczenie:
Aleksandra Paszkowska
Redakcja:
Magdalena Jankowska
Projekt okładki:
Katarzyna Błahuta/ Agata Wiejak
ISBN:
978-83-65369-96-3
Rok wydania:
2017
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
225
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Audiobook
Ebook
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

David Cay Johnston

David Cay Johnston jest dziennikarzem śledczym i laureatem nagrody Pulitzera w dziedzinie dziennikarstwa. Wieloletni reporter „New York Timesa” i były prezes Investigative Reporters and Editors (IRE), jest także autorem kilku bestsellerów „New York Timesa”, w tym Perfectly Legal i Free Lunch. Za swoją działalność otrzymał Medal IRE i Nagrodę George’a Polka. Opinie publikuje w „The Daily Beast”, „The National Memo”, „Tax Notes” oraz „USA Today”. Wykłada ekonomię, dziennikarstwo i politykę podatkową. Uczy w Koledżu Prawa Uniwersytetu w Syracuse i mieszka w Rochester (stan Nowy Jork).

foto: Larry D. Moore | CC BY-SA 4.0

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies