Co z tym Kansas? Czyli jak konserwatyści zdobyli serce Ameryki

Bestsellerowa w Ameryce i na świecie książka Thomasa Franka ma znaczenie porównywalne z Końcem historii Francisa Fukuyamy i Zderzeniem cywilizacji Samuela Huntingtona.

Frank szczegółowo i dowcipnie pokazuje, jak populistyczna prawica zajęła tradycyjne miejsce lewicy na scenie politycznej, a problemy kulturowe wyparły kwestie gospodarcze ze sfery politycznej rywalizacji. Nad książką tą debatowali najważniejsi współcześni filozofowie polityczni.

Jacek Żakowski w swoim wprowadzeniu dowodzi, że opisany przez Franka proces można odnieść także do Polski, gdzie ogłoszony przez prawicę program solidarnego państwa trafił do ludzi, którzy wydawali się naturalnym elektoratem lewicy.

Więcej szczegółów

978-83-61006-10-7

Nowy produkt

Promocja ważna jeszcze:

31,41 zł

34,90 zł

Chwilowo brak w magazynie.
 
Więcej

Thomas Frank jest oczywiście Amerykaninem. Jego książka dotyczy Ameryki i napisana została dla Amerykanów. To amerykańskim wyborcom otworzyć miała oczy na gigantyczną manipulację polityczną, jakiej dokonała amerykańska fundamentalistyczna prawica. I w pewnym stopniu to się Frankowi udało. Ogniskując uwagę na procesach, jakie zaszły w traktowanym jako laboratorium Kansas, pokazał korzenie zjawiska, które zmieniło całą Amerykę. Zmieniając zaś Amerykę, zmieniło też świat. W rysującym się na kartach tej książki łańcuchu przyczynowo-skutkowym dramat zaczynający się w Mission Hills, dociera do stolicy stanu Topeki, ogarnia Kansas, a potem opanowuje Waszyngton, całe Stany Zjednoczone i już ledwie w książce widoczną resztę świata, czyli między innymi nas. 
Jacek Żakowski, fragment wstępu

Jest to książka niezwykle błyskotliwa, niezwykle mądra, na dodatek dowcipna i napisana fantastycznym językiem. Książka Franka wyjaśnia, co się stało w Ameryce... 

Artur Domosławski

 
Szczegóły
Tytuł oryginałuWhat's the Matter with Kansas? How Conservatives Won the Heart of America
Rok wydania2007
Liczba stron258
ISBN/ISSN9788361006107
TłumaczenieJulian Kutyła
Wysokość w mm210
Szerokość w mm158
Typ oprawymiękka
Data premiery2007-12-01
WydawnictwoKrytyka Polityczna
SkładTwożywo

Menu