Co wyrośnie z kieszeni pełnej ziaren słonecznika?

Agnieszka Wiśniewska, Michał Sutowski

Wydanie: Cena:
20,93 zł
20,93 zł 29,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 29,90


Opis książki

Jesteśmy przekonani, że w czasach wojny informacyjnej antidotum na dezinformację – obok demaskowania fake’ów i upowszechniania faktów, rozwiewania niesłusznych wątpliwości i kontrowania jawnie bzdurnych interpretacji (z czym świetnie radzą sobie wyspecjalizowane w tym media i środowiska) – jest zmiana ram dyskusji. Nie wystarczy zbudować narracji w kontrze do Klubu Poszukiwaczy Złożoności Tam Gdzie Jej Nie Ma (opcja jawnie prorosyjska to na szczęście groteskowy margines). Trzeba w obliczu wojny stawiać zupełnie inne pytania.

fragment posłowia

Książka ta to zapis rozmów i tekstów powstałych w ciągu pierwszych 100 dni pełnoskalowej wojny, którą Władimir Putin wytoczył Ukrainie. Od 24 lutego czytelnictwo i oglądalność mediów wzrosły. Pojawiła się ogromna ilość newsów, reportaży, wywiadów czy przedruków artykułów z zagranicznej prasy. I choć perspektywa chwili jest nieunikniona, interesuje nas wyjście poza spontaniczne reakcje, chęć zrozumienia procesów dziejących się nie tyle w ukraińskim czy polskim społeczeństwie, co w Niemczech, Chinach czy Turcji. Stawiamy sobie za cel zastanowienie się i skupienie nie tylko na roli polskiej i zachodniej Lewicy, lecz także na takich rzeczach jak wpływ wojny na kulturę czy klimat. Nie zapominamy przy tym o perspektywie samych Ukrainek i Ukraińców. Wierzymy, że książka ta poprowadzi osoby czytające w nieoczywiste kierunki i na terytoria mniej znane oraz pomoże w uzyskaniu odpowiedzi na to, jaka czeka nas przyszłość i czego możemy się w niej spodziewać.

Szczegóły

Tytuł oryginału:
Co wyrośnie z kieszeni pełnej ziaren słonecznika?
Redakcja:
Michał Sutowski, Agnieszka Wiśniewska
ISBN:
978-83-67075-45-9
Rok wydania:
Warszawa 2022
Wydanie:
Ebook

BIO

Agnieszka Wiśniewska

Agnieszka Wiśniewska - autorka biografii Henryki Krzywonos Duża Solidarność, mała solidarność oraz wywiadu-rzeki z Małgorzatą Szumowską Kino to szkoła przetrwania. Redaktorka książek filmowych w Wydawnictwie Krytyki Politycznej. m.in. Kino polskie 1989-2009. Historia krytyczna, Polskie kino dokumentalne 1989-2009. Historia polityczna. Współautorka książki Współpraca. Przewodnik dla dzieci. Redaktorka naczelna strony KrytykaPolityczna.pl

Czytaj więcej

Michał Sutowski

Michał Sutowski (1985) – politolog, publicysta, tłumacz; absolwent kolegium MISH UW, autor wywiadu-rzeki z Agatą Bielik-Robson żyj i pozwól żyć, z Ludwiką Wujec Związki przyjacielskie oraz z Agnieszką Graff Jestem stąd ; redaktor m.in. Pism politycznych Jacka Kuronia, a także Pism politycznych Stanisława Brzozowskiego, tłumaczył m.in. książki Manuela Castellsa, Ulricha Becka, Haralda Welzera, Borisa Budena, Michaela Kazina, Roberta Skidelskiego, Marci Shore oraz Iwana Krastewa. Pracownik Instytutu Studiów Zaawansowanych, od roku 2007 członek zespołu Krytyki Politycznej.

Czytaj więcej

Wokół książki

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia