Co robić? Mały traktat o wyobraźni politycznej na użytek Europejczyków

Co robić? Mały traktat o wyobraźni politycznej na użytek Europejczyków

Daniel Cohn-Bendit

Wydanie: Cena:
23,92 zł
23,92 zł 29,90 zł -20%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 29,90

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Co robić? Mały traktat o wyobraźni politycznej na użytek Europejczyków przedstawia pierwszy od lat śmiały i nowy pomysł na Europę – socjalną i innowacyjną, demokratyczną i skuteczną. Zaprezentowany tu projekt to być może jedna z ostatnich nadziei na jej prawdziwy sukces.

Unia Europejska znajduje się w poważnym kryzysie. Jest coraz mniej demokratyczna i solidarna. Coraz mniej atrakcyjna jako lider wyznaczający ogólnoświatowe trendy. Co robić? – to kluczowe pytanie współczesnej polityki zadaje Daniel Cohn-Bendit, legenda paryskiego Maja ‘68. Jego odpowiedź to projekt polityczny – całościowa wizja społeczeństwa, pracy, solidarności.

Potrzebne jest zupełnie nowe rozdanie i to w trzech wymiarach. Nie wystarczy sam „zielony kapitalizm” – kwestie odnawialnej energii i ocieplenia klimatu muszą znaleźć się w centrum codziennej polityki. Nie wystarczy gospodarka oparta na wiedzy – komunikacja sieciowa ma budować więzi międzyludzkie i europejską sferę publiczną. Nie wystarczy „równość szans” – potrzeba wielkich nakładów na oświatę, badania i rozwój, ale także redystrybucji i dochodu gwarantowanego.

Szczegóły

Liczba stron:
144
Tytuł oryginału:
Que f aire?
Tłumaczenie:
Agnieszka Adamczak
Skład:
Twożywo
ISBN:
978-83-61006-82-4
Rok wydania:
2010
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
245
Szerokość w mm:
205
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Daniel Cohn-Bendit

Daniel Cohn-Bendit (1945) – jeden z przywódców Maja'68, rzecznik ruchu studenckiego w Paryżu. W związku z udziałem w wydarzeniach majowych został wydalony z Francji. Zamieszkał w Niemczech, gdzie współtworzył tzw. opozycję pozaparlamentarną, do 1990 roku wydawał lewicowy magazyn „Pflasterstrand”. Od 1994 jest posłem Parlamentu Europejskiego z ramienia ugrupowania Zieloni - Wolny Sojusz Europejski, obecnie współprzewodniczy ich frakcji. W Wydawnictwie Krytyki Politycznej ukazała się jego książka Maj ‘68. Rewolta (2008) redagowana przez niego i Rüdigera Dammana oraz Co robić? Mały traktat o wyobraźni politycznej na użytek Europejczyków (2010).

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia