Co robić? Mały traktat o wyobraźni politycznej na użytek Europejczyków

Co robić? Mały traktat o wyobraźni politycznej na użytek Europejczyków

Daniel Cohn-Bendit

Wydanie: Cena:
17,94 zł
17,94 zł 29,90 zł -40%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Co robić? Mały traktat o wyobraźni politycznej na użytek Europejczyków przedstawia pierwszy od lat śmiały i nowy pomysł na Europę – socjalną i innowacyjną, demokratyczną i skuteczną. Zaprezentowany tu projekt to być może jedna z ostatnich nadziei na jej prawdziwy sukces.

Unia Europejska znajduje się w poważnym kryzysie. Jest coraz mniej demokratyczna i solidarna. Coraz mniej atrakcyjna jako lider wyznaczający ogólnoświatowe trendy. Co robić? – to kluczowe pytanie współczesnej polityki zadaje Daniel Cohn-Bendit, legenda paryskiego Maja ‘68. Jego odpowiedź to projekt polityczny – całościowa wizja społeczeństwa, pracy, solidarności.

Potrzebne jest zupełnie nowe rozdanie i to w trzech wymiarach. Nie wystarczy sam „zielony kapitalizm” – kwestie odnawialnej energii i ocieplenia klimatu muszą znaleźć się w centrum codziennej polityki. Nie wystarczy gospodarka oparta na wiedzy – komunikacja sieciowa ma budować więzi międzyludzkie i europejską sferę publiczną. Nie wystarczy „równość szans” – potrzeba wielkich nakładów na oświatę, badania i rozwój, ale także redystrybucji i dochodu gwarantowanego.

Szczegóły

Liczba stron:
144
Tytuł oryginału:
Que f aire?
Tłumaczenie:
Agnieszka Adamczak
Skład:
Twożywo
ISBN:
978-83-61006-82-4
Rok wydania:
2010
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
245
Szerokość w mm:
205
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Daniel Cohn-Bendit

Daniel Cohn-Bendit (1945) – jeden z przywódców Maja'68, rzecznik ruchu studenckiego w Paryżu. W związku z udziałem w wydarzeniach majowych został wydalony z Francji. Zamieszkał w Niemczech, gdzie współtworzył tzw. opozycję pozaparlamentarną, do 1990 roku wydawał lewicowy magazyn „Pflasterstrand”. Od 1994 jest posłem Parlamentu Europejskiego z ramienia ugrupowania Zieloni - Wolny Sojusz Europejski, obecnie współprzewodniczy ich frakcji. W Wydawnictwie Krytyki Politycznej ukazała się jego książka Maj ‘68. Rewolta (2008) redagowana przez niego i Rüdigera Dammana oraz Co robić? Mały traktat o wyobraźni politycznej na użytek Europejczyków (2010).

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies