Co robić? Mały traktat o wyobraźni politycznej na użytek Europejczyków

Co robić? Mały traktat o wyobraźni politycznej na użytek Europejczykówprzedstawia pierwszy od lat śmiały i nowy pomysł na Europę – socjalną i innowacyjną, demokratyczną i skuteczną. Zaprezentowany tu projekt to być może jedna z ostatnich nadziei na jej prawdziwy sukces.

Unia Europejska znajduje się w poważnym kryzysie. Jest coraz mniej demokratyczna i solidarna. Coraz mniej atrakcyjna jako lider wyznaczający ogólnoświatowe trendy. Co robić? – to kluczowe pytanie współczesnej polityki zadaje Daniel Cohn-Bendit, legenda paryskiego Maja ‘68. Jego odpowiedź to projekt polityczny – całościowa wizja społeczeństwa, pracy, solidarności.


Więcej szczegółów

978-83-61006-82-4

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

26,91 zł

29,90 zł

Chwilowo brak w magazynie.
 
Więcej

Potrzebne jest zupełnie nowe rozdanie i to w trzech wymiarach. Nie wystarczy sam „zielony kapitalizm” – kwestie odnawialnej energii i ocieplenia klimatu muszą znaleźć się w centrum codziennej polityki. Nie wystarczy gospodarka oparta na wiedzy – komunikacja sieciowa ma budować więzi międzyludzkie i europejską sferę publiczną. Nie wystarczy „równość szans” – potrzeba wielkich nakładów na oświatę, badania i rozwój, ale także redystrybucji i dochodu gwarantowanego.

 
Szczegóły
Tytuł oryginałuQue f aire?
Rok wydania2010
Liczba stron144
ISBN/ISSN978-83-61006-82-4
TłumaczenieAgnieszka Adamczak
Wysokość w mm245
Szerokość w mm205
Typ oprawymiękka
WydawnictwoKrytyka Polityczna
SkładTwożywo

Menu