Patrycja Pustkowiak rozmawia z Kają Malanowską, autorką nominowanej do Nagrody Nike 2013 książki Patrz na mnie, Kalro! w „Lampie” (nr 8/2013):

„Interesują mnie relacje w ogóle i związane z nimi emocje. A to, że większość relacji, jakie zdarzają się między ludźmi, jest trudna i zawikłana, to zupełnie inna sprawa (...).

W założeniu to nie była książka o relacjach Klary z innymi ludźmi, raczej o relacjach Klary z samą sobą. No i dla mnie Klara nauczyła się bardzo dużo! Cała książka jest próbą opisu trudnej drogi do dojrzałości i niezależności. Drogi może dziwnej, prowadzącej przez uzależnienia i obsesje, ale jednak Klara w końcu dostrzega samą siebie jako osobę niezależną, odrębną, która może decydować o własnym życiu i doskonale wie, czego chce (...).

Mnie nie chodzi o to, żeby pozwalać tym emocjom całkowicie nad nami panować. To oczywiście byłoby bardzo głupie. Raczej o to, żeby się im przyglądać i spróbować zrozumieć ich źródła. Również docenić silę, jaka w nich tkwi i która nami kieruje, czy tego sobie życzymy, czy nie.”

Zamów książkę w promocyjnej cenie w Księgarni KP.

Książka jest również dostępna jako e-book.