Stanisław Godlewski w Czasie Kultury (4.03.2016) poleca książkę Joanny Krakowskiej Transfer! Teksty dla teatru. Antologia.

"Faktycznie, podczas czytania Transfer! dzieje się z czytelnikiem coś bardzo dziwnego. Przyznam szczerze, że widziałem tylko kilka przedstawień opartych na tekstach zawartych w tym tomie. Tak się złożyło. Ale czytałem recenzje dotyczące spektakli, widziałem zdjęcia, słuchałem relacji znajomych, wyobrażałem sobie te przedstawienia w bardziej lub mniej określony sposób. Gdy teraz czytałem wydrukowane 'teksty dla teatru', nie mogłem wyjść ze zdziwienia – to tak wyglądało? Taki był temat? O tym mówili?

Lektura dla tych, którzy jak ja, nie widzieli wszystkich spektakli, może być prawdziwie wzbogacająca. Dotychczas oglądając przedstawienia Krzysztofa Garbaczewskiego, miałem wrażenie, że Marcin Cecko tekstu nie napisał. Aktorzy wymawiali słowa niewyraźnie, za szybko lub zbyt wolno, jakby dramaturg zostawił im tylko strzępy zdań i tematów, a oni improwizowali dookoła nich. Tymczasem w zbiorze znajduje się 'Życie seksualne dzikich' na podstawie Bronisława Malinowskiego, dramat o bardzo precyzyjnej konstrukcji, napisany poetyckim, przejmującym językiem (jedynie w finale pojawia się informacja o improwizowanej scenie zawartej w finale spektaklu). 'Casablanca' Michała Siegoczyńskiego, o której pamiętałem z recenzji jedynie tyle, że czerpie z klasycznego filmu i zawiera elementy popkulturowe, okazuje się być inteligentną, dekonstrukcyjną grą z ikoniczną historią miłości Ilsy i Ricka, wzbogaconą o konteksty historyczne, polityczne i feministyczne. W dialogach mnóstwo jest udanej stylizacji, ironicznego poczucia humoru, a także fragmentów prawdziwie tragicznych."