W dniach 16-18 listopada odbędzie się pierwsza edycja festiwalu literackiego PRZECZYTAĆ BIAŁYSTOK, którego organizatorem jest Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki. Zapraszamy na spotkania z autorami Krytyki Politycznej, które odbędą się w ramach festiwalu: Krzysztofem Tomasikiem, Kają Malanowską, Dominiką Dymińską i Jasiem Kapelą. Częścią festiwalu jest też akcja miejska TUczyTAMy, podczas której aktorzy Teatru i studenci Akademii Teatralnej będą czytać fragmenty wybranych książek – w tym książek Wydawnictwa KP (m.in. Jesteś Bogiem Macieja Pisuka) – w nietypowych miejscach w przestrzeni miasta.

Szczegóły:

  • piątek 16 listopada, godz. 17.00 – spotkanie z Krzysztofem Tomasikiem, autorem książki Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u. Prowadzenie: Małgorzata Skowrońska.
  • sobota 17 listopada, godz. 15.00 – spotkanie z Kają Malanowską, autorką powieści Patrz na mnie, Klaro!, tegoroczną debiutantką Dominiką Dymińską, autorką Mięsa i Jasiem Kapelą, autorem m.in. zbioru felietonów Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu. Prowadzenie: Arnold Toczyński.

Miejsce: scena Foyer Teatru Dramatycznego, ul. Elektryczna 12, Białystok

Akcja TUczyTAMy

W kilkudziesięciu miejscach Białegostoku stanowiska lektorów zajmą aktorzy Teatru Dramatycznego, studenci AT i zaproszeni goście. O ustalonej godzinie rozpoczną głośne czytanie wybranych książek. Czytanie książek będzie miało nietypowy charakter. Aktorzy przebiorą się za różne postaci, a czytanie książek będzie pretekstem do wykonania ciekawych zadań aktorskich.

Więcej:

http://dramatyczny.pl/aktualnosci-276.html

http://www.facebook.com/events/381838165227061/?ref=ts&fref=ts