Sipowicz, Grzela, Kłosowski, Tomasik na stoisku 144/D13

Wydawnictwo Krytyki Politycznej zaprasza na swoje stoisko na Warszawskich Targach Książki (144/D13) i spotkania z autorami: Kamilem Sipowiczem, autorem "Encyklopedii polskiej psychodelii", Remigiuszem Grzelą, Wojciechem Kłosowskim, który będzie podpisywał książkę "Nauczyciel Sztuki", przewrotną powieść płaszcza i szpady, i Krzysztofem Tomasikiem, autorem głośnych "Homobiografii" i "Gejerelu".

Wśród targowych nowości Holland. Przewodnik Krytyki Politycznej, Kto w Polsce ma HIV Jakuba Janiszewskiego i Skok w nowoczesność Adama Leszczyńskiego.

Wszystkie książki dostępne w cenach promocyjnych.

Polecamy wiosenny katalog Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Szczegóły:

Wydawnictwo Krytyki Politycznej, stoisko 144/D13

18 maja, sobota

godz. 13.00 - Remigiusz Grzela podpisuje książkę "Wolne", dwanaście rozmów z niezwykłymi kobietami, m.in. Teresą Torańską i Hanną Krall

godz. 15.00 - Kamil Sipowicz podpisuje "Encyklopedię polskiej psychodelii"

19 maja, niedziela

godz. 13.00 - Wojciech Kłosowski podpisuje "Nauczyciela Sztuki", przewrotną opowieść płaszcza i szpady

godz. 15.00 - Krzysztof Tomasik podpisuje "Homobiografie", "Gejerel" i "Mulata w pegeerze" - zbiór reportaży z PRL-u

O KSIĄŻKACH

Remigiusz Grzela

Wolne

Wolne to dwanaście rozmów z kobietami, które wybrały podróż do wolności. Ich wolność jest darem, ale i bywa gorzką koniecznością. To opowieść o kobietach, których siła wydaje się niewyczerpana i u których determinacja jest właściwie grupą krwi.

Opublikowany w książce wywiad z Wandą Wiłkomirską zajął drugie miejsce w konkursie na nagrodę im. Barbary Łopieńskiej przyznawanej za najlepszy wywiad prasowy!

Kamil Sipowicz

Encyklopedia polskiej psychodelii. Od Mickiewicza do Masłowskiej, od Witkacego do street artu

Co zażywał Mickiewicz, a co inni wieszcze? Czy pogańscy Słowianie ćpali więcej niż chrześcijańscy? Jak wiele polska i światowa kultura zawdzięcza substancjom psychodelicznym? Encyklopedia polskiej psychodelii to pierwsze tak wyczerpujące opracowanie na temat zażywania psychodelików na rodzimym gruncie. Kamil Sipowicz odkrywa nieznane fakty, przywołuje zapomniane epizody z życia artystów i pisarzy, zagłębią się w słowiańską tradycję. Wszystko to ilustruje barwnymi cytatami i reprodukcjami.

Niestety to genialne kompendium wiedzy na temat powinno być wstrzyknięte domózgowo 460 posłom i kilkudziesięciu tysiącom nieświadomych.

Michał Wiśniewski, wokalista Ich Troje

Wojciech Kłosowski

Nauczyciel Sztuki

Nauczyciel Sztuki to krwista i przewrotna powieść płaszcza i szpady, ale także coś więcej. To spotkanie z prawdziwym mistrzem – takim, o jakiego spotkaniu marzymy przez całe życie. To wciągający labirynt przygód i intryg, w których szermuje się nie tylko mieczem, szablą i trucizną, ale także myślą.

Zobacz, jak okrutny fanatyzm walczy z mądrością, miłością, tolerancją – i odkryj, co z tym wszystkim wspólnego mają koty.

Pomysłowa fabuła, sprawne mylenie tropów, dawkowanie tajemnic, barwny język. Kłosowski nowym Pérezem-Revertem? Czy może wręcz anty-Sienkiewiczem?

Juliusz Kurkiewicz, „Gazeta Wyborcza”

Jakub Janiszewski

Kto w Polsce ma HIV?

„Mamy sukces – mówi Ministerstwo Zdrowia, gdy przychodzi do rozmowy o polskiej epidemii HIV/AIDS. – Stworzyliśmy skuteczne instytucje, dobre systemowe rozwiązania, gęstą sieć organizacji pozarządowych. Radzimy sobie” - dodaje i idzie spać.

Książka Jakuba Janiszewskiego jest próbą interpretacji tego sennego marzenia. Bo to nie jest zwykły sen. To sen kogoś, kto łamie prawa reprodukcyjne, lekceważy mniejszości seksualne, ściga użytkowników narkotyków, nie prowadzi sensownej edukacji seksualnej, zapomniał o działaniach prewencyjnych, ma słaby trzeci sektor i mało przyjazną służbę zdrowia. A jednak śpi, jakby problem nie był jego. A jeśli nie jego – to czyj? Kto w Polsce ma HIV?