Krytyka Polityczna nr 31-32: Wstyd

Krytyka Polityczna nr 31-32: Wstyd

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
13,93 zł
13,93 zł 19,90 zł -30%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 19,90

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Wiek XX był wiekiem strachu, XXI jest wiekiem wstydu. Nie boimy się już, że umrzemy z zimna, częściej wstydzimy się, że na coś nas nie stać. Wszyscy się wstydzą, właśnie dlatego siła należy do bezwstydnych.

Jak wstydu używano w III RP? Czego (nie) wstydzą się ukraińscy oligarchowie? Dlaczego Kafka przestał jeść mięso? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziemy w najnowszym numerze kwartalnika „Krytyka Polityczna”. Wśród autorów m.in. Sierakowski, Foer,  Radynski, Hochberg, Majmurek. Oprócz tego polecamy rozmowy z filozofem Kwame Anthony Appiahem, socjologiem Clausem Offe, antropolożką fotografii Ariellą Azoulay i Krzysztofem Michalskim. Przedstawiamy też niepublikowaną dotąd w Polsce twórczość Leslie Kaplan, dramat Krzysztofa Tomasika o „kłamstwie konopnickim”, zdjęcia Marcina Kalińskiego i Tomasa Rafy, a także komiks historyczny Ryszarda Dąbrowskiego i Jasia Kapeli oraz kolejną część dziennika Cezarego Michalskiego.

Miłej lektury! Nie wstydźcie się!

Szczegóły

Liczba stron:
352
Projekt okładki:
Katarzyna Błahuta
Skład:
Katarzyna Błahuta na podstawie pomysłu Mario Lombardo
ISBN:
1644-0919
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
238
Szerokość w mm:
165

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia