Krytyka Polityczna nr 31-32: Wstyd

Krytyka Polityczna nr 31-32: Wstyd

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
11,94 zł
11,94 zł 19,90 zł -40%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Wiek XX był wiekiem strachu, XXI jest wiekiem wstydu. Nie boimy się już, że umrzemy z zimna, częściej wstydzimy się, że na coś nas nie stać. Wszyscy się wstydzą, właśnie dlatego siła należy do bezwstydnych.

Jak wstydu używano w III RP? Czego (nie) wstydzą się ukraińscy oligarchowie? Dlaczego Kafka przestał jeść mięso? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziemy w najnowszym numerze kwartalnika „Krytyka Polityczna”. Wśród autorów m.in. Sierakowski, Foer,  Radynski, Hochberg, Majmurek. Oprócz tego polecamy rozmowy z filozofem Kwame Anthony Appiahem, socjologiem Clausem Offe, antropolożką fotografii Ariellą Azoulay i Krzysztofem Michalskim. Przedstawiamy też niepublikowaną dotąd w Polsce twórczość Leslie Kaplan, dramat Krzysztofa Tomasika o „kłamstwie konopnickim”, zdjęcia Marcina Kalińskiego i Tomasa Rafy, a także komiks historyczny Ryszarda Dąbrowskiego i Jasia Kapeli oraz kolejną część dziennika Cezarego Michalskiego.

Miłej lektury! Nie wstydźcie się!

Szczegóły

Liczba stron:
352
Projekt okładki:
Katarzyna Błahuta
Skład:
Katarzyna Błahuta na podstawie pomysłu Mario Lombardo
ISBN:
1644-0919
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
238
Szerokość w mm:
165

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies