Wiek skrajności

Eric Hobsbawm

Wydanie: Cena:
41,94 zł
38,94 zł
41,94 zł 69,90 zł -40%

Opis książki

Czwarty, dopełniający monumentalny cykl poświęcony historii XIX wieku, tom fundamentalnego dzieła brytyjskiego historyka, pozwalający zrozumieć destrukcyjną i zarazem twórczą naturę ostatniego stulecia. Osobisty i erudycyjny wykład historii od początku I wojny światowej do rozpadu Związku Radzieckiego w roku 1991.

Wielowymiarową narrację historyczną wzmacniają wyraziste poglądy autora i perspektywa zarazem świadka jak i uczestnika wydarzeń oraz szczególny dar syntezy, pokazujący wydarzenia polityczne w związku z przemianami gospodarczymi, rozwój nauki i kultury na tle dziejów postępu cywilizacyjnego, wojen i ludobójstwa. Całość tworzy potoczyście opowiedzianą historię, w której Hobsbawm stawia trudne pytania i udziela nieoczywistych odpowiedzi.

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
664
Tytuł oryginału:
The Age of Extremes. The Short Twentieth Century. 1914-1991
Tłumaczenie:
Julia Kalinowska-Król, Marcin Król
Ilustracja na okładce:
Photo 12 / UIG / Getty Images
Wstęp:
Eric Hobsbawm
Redakcja:
Maciej Kropiwnicki
Projekt okładki:
Marcin Hernas
Skład:
manufaktura
ISBN:
978-83-65853-90-5
Rok wydania:
2018
Typ oprawy:
twarda
Wysokość w mm:
250
Szerokość w mm:
150
Wydanie:
Ebook
Twarda okładka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Zobacz też

BIO

Eric Hobsbawm

Eric Hobsbawm (1917–2012) – brytyjski historyk austriackiego pochodzenia, członek Akademii Brytyjskiej, długoletni wykładowca Birkbeck College na Uniwersytecie Londyńskim. Wybitny badacz historii nowoczesnej, zwłaszcza XIX i XX wieku, teoretyk nacjonalizmu (autor pojęcia „wynalezionych tradycji”), historyk idei. Jego wielka, trzytomowa praca – Wiek rewolucji, Wiek kapitału i Wiek imperium – poświęcona historii „długiego wieku XIX” (1789–1914) uważana jest za jedną z najważniejszych pozycji w historiografii tego okresu.

foto: Jerry Bauer

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies