Krytyka Polityczna nr 13: Wakacje z prawicą

Krytyka Polityczna nr 13: Wakacje z prawicą

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
16,20 zł
16,20 zł 18,00 zł -10%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Rządząca dziś Polską prawica – PiS z przystawkami – świetnie nadaje się na symbolicznego wroga całej rozsądnej, światłej i liberalnej reszty polskiego świata. Populiści, obskuranccy fundamentaliści, wrogowie powszechnie akceptowanych reguł demokracji – czy taka jest w istocie polska prawica? Czy raczej jest ona tylko wygodnym straszakiem, który ma nas skłonić do obrony za wszelką cenę kapitalistyczno-demokratycznego status quo? Rządy braci Kaczyńskich mają przecież także bardziej pragmatyczne oblicze, kiedy gładko podporządkowują się oni władzy wolnego rynku albo na użytek światlejszej publiczności tonują swoje wypowiedzi, cynicznie tłumacząc koalicje z LPR i Samoobroną sejmową matematyką? W najnowszym numerze proponujemy Państwu nieco głębszy wgląd w tożsamość polskiej prawicy. Kontynuujemy też przegląd filozoficznych stanowisk, będących odpowiedzią na kryzys demokracji w epoce postpolitycznej. Rozpoczynamy systematyczną prezentację wielkiego tematu współczesnej humanistyki, jakim jest myśl postsekularna, od samych jej źródeł.

Szczegóły

Projekt okładki:
twożywo
ISBN:
1644-0919
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
238
Szerokość w mm:
168

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies