W sprawie gwarancji zatrudnienia

Pavlina R. Tcherneva

Wydanie: Cena:
40,00 zł
40,00 zł
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 40

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Autorka pokazuje, że za propagowaną obecnie teorią stopy bezrobocia nieprzyśpieszającej inflacji (nonaccelerating inflation rate of unemployment, NAIRU) stoi opowieść, której celem jest uzasadnienie określonej formy stosunków społecznych.

Według niej bezrobocie jest nieuniknione i konieczne, a wedle praw ekonomii musimy się z tym pogodzić. Opowieść ta jest jednak z gruntu fałszywa, zarówno na płaszczyźnie teoretycznej, jak i praktycznej. Co więcej, ignoruje ona ogromne koszty społeczne i psychologiczne związane zarówno z niemożnością znalezienia pracy, jak i pracą wykonywaną w warunkach zagrażających zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Z punktu widzenia całej gospodarki oznacza zaś marnowanie ogromnego potencjału ludzi. Autorka demistyfikuje również opowieść o tym, że bezrobotni są sami winni swojej sytuacji i gdyby się postarali, zdobyli lepsze wykształcenie, to znaleźliby pracę. Fałszywość takiej opinii zna każdy, kto kiedykolwiek musiał szukać zatrudnienia. (fragment przedmowy dr. Iwo Augustyńskiego)

Szczegóły

Tytuł:
W sprawie gwarancji zatrudnienia
Liczba stron:
158
Tłumaczenie:
Joanna Bednarek
ISBN:
978-83-956200-2-7
Rok wydania:
2021
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Heterodox

BIO

PRT

Pavlina R. Tcherneva

Pavlina R. Tcherneva - amerykańska ekonomistka bułgarskiego pochodzenia. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami makroekonomii, prowadzi badania z zakresu polityki fiskalnej z naciskiem na politykę pełnego zatrudnienia. Jest orędowniczką nowoczesnej teorii monetarnej i koncepcji gwarancji zatrudnienia.

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia