W obronie społeczeństwa otwartego

George Soros

Wydanie: Cena:
22,45 zł
31,92 zł
22,45 zł 44,90 zł -50%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 44,90


Opis książki


Pasjonująca obrona otwartego społeczeństwa, wolności akademii i mediów, a także praw człowieka. 

Na ile państwa powinny kontrolować działalność mediów społecznościowych? Co zrobić z rozwojem technologicznym w sferze kontroli obywatelek i obywateli, który w rękach opresyjnych reżimów, może być zagrożeniem dla wolności? Jak należałoby zreformować Unię Europejską, by lepiej służyła jej mieszkankom i mieszkańcom oraz światu? I wreszcie dlaczego milioner i inwestor zdecydował się przeznaczyć swoją fortunę na promowanie i obronę otwartego społeczeństwa ? Na te pytania odpowiada najbardziej znany na świecie filantrop i inwestor, wróg autorytarnych i nieliberalnych polityków. 

Ważna lektura dla wszystkich oburzonych ostatnimi zmianami politycznymi.

MATRONATY/PATRONATY

Recenzje

Szczegóły

Liczba stron:
352
Tytuł oryginału:
In Defense of Open Society
Tłumaczenie:
Aleksandra Szymczyk
Projekt okładki:
Patryk Mogilnicki
ISBN:
978-83-66586-61-1
ISBN wydanie e-book:
978-83-66586-81-9
Rok wydania:
2021
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Miękka okładka

Zobacz też

BIO

GS

George Soros

George Soros - człowiek roku 2018 „Financial Times”. Zagorzały obrońca demokracji liberalnej i otwartego społeczeństwa. Krytyk autorytarnych i nieliberalnych reżimów od Putina, przez Orbana i Kaczyńskiego po Donalda Trumpa. Założyciel Open Society Foundations, która na całym świecie wspiera i broni praw człowieka przez autorytarnymi rządami, rasizmem i nietolerancją. 

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia