Strategie postkolonialne

Strategie postkolonialne

Gayatri Chakravorty Spivak

Wydanie: Cena:
23,94 zł
23,94 zł 39,90 zł -40%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Strategie postkolonialne to zbiór wywiadów Gayatri Chakravorty Spivak, indyjskiej intelektualistki, jednej z najważniejszych przedstawicielek filozoficznej refleksji nad kolonializmem i postkolonializmem.

Spivak, która od lat mieszka i wykłada w Stanach Zjednoczonych, rozmawia ze swoimi studentkami, współpracowniczkami i przyjaciółmi.

Przedstawia zręby swojej myśli i rekonstruuje historyczno-społeczną przestrzeń, w której myśl ta się artykułuje. Opowiada o własnych doświadczeniach, pokazując, w jaki sposób biografia przekłada się na wybory intelektualne i polityczne.

Czytaj fragment

Posłuchaj

Szczegóły

Liczba stron:
224
Tytuł oryginału:
The Post-Colonial Critic
Skład:
Hanna Gill-Piątek, Tomasz Piątek
ISBN:
9788362467341
Rok wydania:
2011
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

Gayatri Chakravorty Spivak

Gayatri Chakravorty Spivak (1942) – światowej sławy intelektualistka i krytyczka kultury. Zajmuje się postkolonializmem, feminizmem, literaturą XIX i XX wieku oraz globalizacją. Na jej myśl wpływ wywarł marksizm i poststrukturalizm. Wydała m.in. Outside in the Teaching Machine (1993),  Critique of Postcolonial Reason: Towards a History of the Vanishing Present (1999), Death of a Discipline (2003) oraz Other Asias. Nakładem Krytyki Politycznej ukazała się jej książka Strategie postkolonialne.

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies