Mariana Mazzucato: Przedsiębiorcze państwo. Obalić mit o relacji sektora publicznego i prywatnego.

Przedsiębiorcze państwo

Mariana Mazzucato

Wydanie: Cena:
40,80 zł
40,80 zł 48,00 zł -15%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 48

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki

Książka Mariany Mazzucato bezlitośnie rozprawia się z poglądami funkcjonującymi w polskiej debacie o ekonomii jako prawdy objawione. Odtwarzając historię najbardziej przełomowych technologii ostatnich kilkudziesięciu lat, Marianna Mazzucato dochodzi do zaskakującej konkluzji: to nie wolny rynek dał nam internet, komputery, lądowanie na księżycu, telefonię komórkową, biotechnologię, leki sieroce, GPS i rewolucję nanotechnologiczną.

Za najbardziej radykalnymi, najbardziej przełomowymi technologiami ostatnich dziesięcioleci stoi sektor państwowy i jego urzędnicy. Dziś to państwo, a nie prywatny kapitalista, jest schumpeterowskim przedsiębiorcą-innowatorem, generującym impulsy rozwojowe zmieniające całe gospodarki. Redukowanie państwa do roli nocnego stróża, to gotowy przepis na stagnację gospodarczą i zaprzepaszczenie szans rozwojowych – ostrzega Mariana Mazzucato.

Szczegóły

Tytuł:
Przedsiębiorcze państwo. Obalić mit o relacji sektora publicznego i prywatnego
Liczba stron:
390
Tytuł oryginału:
The Entrepreneurial State: Debunking Public vs. Private Sector Myths
Tłumaczenie:
Joanna Bednarek
ISBN:
978-83-943671-1-4
Rok wydania:
2021
Wydanie:
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Heterodox

BIO

MM

Mariana Mazzucato

Mariana Mazzucato - włosko-amerykańska ekonomistka, profesorka ekonomii University College London i Uniwersytetu Sussex, oraz członkini Rady Doradców Ekonomicznych Szkocji. Zajmuje się ekonomią innowacji; w 2013 poświęciła temu zagadnieniu książkę "Przedsiębiorcze państwo"

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia