Krytyka Polityczna 5: Polska dwóch prędkości

Krytyka Polityczna 5: Polska dwóch prędkości

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
8,40 zł
8,40 zł 12,00 zł -30%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

„Należy przekazać nie tę nienawiść, ale wprost przeciwnie, szansę na zgodę, którą jesteśmy winni tym, którzy w latach 1944-45, sami często cierpiąc, mieli śmiałość rozpocząć dzieło niosące na teraz jaśniejszą przyszłość, przyszłość zbudowaną na zgodzie i pokoju. Oto czego dokonała moja generacja” - mówił Francois Mitterand na rok przed śmiercią w przemówieniu otwierającym prezydencją francuską w Unii Europejskiej. Tekst tego przemówienia drukujemy polski politykom na złość. Niech zobaczą, jak powinno wyglądać przekonujące i poruszające wystąpienie polityczne. Jak można połączyć praktyczne propozycje z szeroką wizją polityczną. Bo nie ma prawdziwej polityki bez wizji. A tej najbardziej zabrakło polskiej delegacji na konferencji międzyrządowej w sprawie eurokonstytucji. Rzec nawet by można, że polskiej klasie politycznej w ogóle brak pomysłu na to, co Polska ma robić na arenie międzynarodowej, w jakie projekty i jak się angażować. Staje się przez to partnerem nieprzewidywalnym, niezrozumiałym, wzmacnia istniejące już wobec niej obawy i pogłębia tylko istniejącą przepaść między nami a integrującą się Europą.

Szczegóły

Liczba stron:
280
ISBN:
1644-0919
Rok wydania:
2004

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies