Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny

Choroba nowotworowa jest skrajnie demokratyczna – może spotkać każdego, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania.

Nie wyłącza spod swojego wpływu nikogo, także zdrowych. A ponieważ jest naszą wspólną sprawą, a nie tylko technicznym problemem do rozwiązania, nie wystarczą specjalistyczne programy lecznicze i profilaktyczne.

W Polityce nowotworowej Łukasz Andrzejewski proponuje coś, co wymyka się neoliberalnej wyobraźni nastawionej na skuteczność i zysk: wizję społeczeństwa równego i sprawiedliwego, w którym choroba nie jest karą, tylko motywuje zdrowych do działania na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy.

Wizję społeczeństwa, w którym zdrowych i chorych więcej łączy, niż dzieli.

Więcej szczegółów

978-83-62467-87-7

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

26,91 zł

29,90 zł

- +

 
Więcej

Susan Sontag pisała w swoim eseju o chorobie nowotworowej, że człowiek od początku ma dwa paszporty: jeden ze świata zdrowych, a drugi - ze świata chorych. Trzeba zrobić wszystko, aby obowiązywał tylko jeden paszport, ze zróżnicowanego wewnętrznie świata, otwartego także na nieuchronność, cierpienie i całą skomplikowaną odmienność choroby.

fragment książki

 
Szczegóły
Rok wydania2012
Liczba stron192
ISBN/ISSN9788362467877
Wysokość w mm210
Szerokość w mm132
Typ oprawymiękka
Data premiery2012-12-04
WydawnictwoKrytyka Polityczna
SkładKatarzyna Błahuta
 
PATRONAT

Książka wydana przy wsparciu Open Society Foundations.

 
CZYTAJ FRAGMENT
 
O AUTORZE

Łukasz Andrzejewski (1986) – filozof, kończy doktorat – monografię Jacques'a Rancière'a – w Instytucie Filozofii UWr. Od stycznia 2009 roku zmagał się z chorobą nowotworową, jednocześnie działając na rzecz zmiany publicznego wizerunku tej choroby. Autor książki Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny (2012). Członek zespołu Krytyki Politycznej.

Zobacz też:

Menu