Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny

Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny

Łukasz Andrzejewski

Wydanie: Cena:
26,91 zł
14,94 zł
26,91 zł 29,90 zł -10%

Opis książki

Choroba nowotworowa jest skrajnie demokratyczna – może spotkać każdego, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania.

Nie wyłącza spod swojego wpływu nikogo, także zdrowych. A ponieważ jest naszą wspólną sprawą, a nie tylko technicznym problemem do rozwiązania, nie wystarczą specjalistyczne programy lecznicze i profilaktyczne.

Polityce nowotworowej Łukasz Andrzejewski proponuje coś, co wymyka się neoliberalnej wyobraźni nastawionej na skuteczność i zysk: wizję społeczeństwa równego i sprawiedliwego, w którym choroba nie jest karą, tylko motywuje zdrowych do działania na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy.

Wizję społeczeństwa, w którym zdrowych i chorych więcej łączy, niż dzieli.

Posłuchaj

CZYTAJ FRAGMENT

WSPARCIE

Książka wydana przy wsparciu Open Society Foundations.

Szczegóły

Liczba stron:
192
Skład:
Katarzyna Błahuta
ISBN:
9788362467877
Rok wydania:
2012
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
210
Szerokość w mm:
132
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

ŁA

Łukasz Andrzejewski

Łukasz Andrzejewski (1986) – filozof, kończy doktorat – monografię Jacques'a Rancière'a – w Instytucie Filozofii UWr. Od stycznia 2009 roku zmagał się z chorobą nowotworową, jednocześnie działając na rzecz zmiany publicznego wizerunku tej choroby. Autor książki Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny (2012). Członek zespołu Krytyki Politycznej.

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies