Polacy za Ukrainą, ale przeciw Ukraińcom

Przemysław Sadura, Sławomir Sierakowski

Wydanie: Cena:
0,00 zł
0,00 zł
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 0


Opis książki

"Polacy za Ukrainą, ale przeciw Ukraińcom Raport z badań socjologicznych"

Nasz pierwszy raport z września 2019 roku, Polityczny cynizm Polaków, pokazał, na czym polega siła PiS, i wyjaśnił szereg paradoksów życia publicznego w Polsce. Okazało się, że partia Jarosława Kaczyńskiego ma nie jeden, ale dwa elektoraty istotnie różniące się od siebie. Ten żelazny zapewnia jej wieczność, ale nie władzę. PiS rządzi, dopóki obowiązuje umowa z elektoratem warunkowym, który nazwaliśmy cynicznym. A to dlatego, że jest on de facto elektoratem opozycji – podziela jej poglądy i jest jej kulturowo bliższy, ale głosuje na PiS, ponieważ nie ufa nikomu (również opozycji), wybiera więc tego, kto aktualnie daje więcej.

Matronaty/Patronaty

Szczegóły

Liczba stron:
48
Opracowanie graficzne:
Katarzyna Błahuta
ISBN:
978-83-67075-61-9
Data wydania:
Warszawa 2022
Wydanie:
Ebook
Gatunek:
Raport

Załączniki

Raport: Polacy za Ukrainą PDF

Pobierz (1.08M)

Zobacz też

BIO

Przemysław Sadura

Doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłada na Wydziale Socjologii UW. Kurator Instytutu Krytyki Politycznej. Założyciel Fundacji Pole Dialogu. Bada relacje między państwem i społeczeństwem w obszarach funkcjonowania różnych polityk publicznych. Autor m.in. książki „Państwo, szkoła, klasy” i współautor (ze Sławomirem Sierakowskim) badań „Polityczny cynizm Polaków” i „Koniec hegemonii 500plus”.

Czytaj więcej

Sławomir Sierakowski

Socjolog, pracownik naukowy Niemieckiego Instytutu Polityki Zagranicznej (DGAP), szef Krytyki Politycznej, publicysta „Polityki”

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia