Odczarowanie. Z artystami o narkotykach rozmawia Jan Smoleński

Odczarowanie. Z artystami o narkotykach rozmawia Jan Smoleński

Jan Smoleński

Wydanie: Cena:
26,91 zł
12,00 zł
26,91 zł 29,90 zł -10%

Opis książki

Narkotyki to w Polsce temat zakłamany, który obrósł mitami, stereotypami, myśleniem magicznym – czasem śmiesznym, częściej groźnym. Politycy, ideolodzy i rodzice próbują bowiem zaklinać rzeczywistość, przynosząc zwykle więcej szkód niż pożytku sobie, swym dzieciom, okazjonalnym użytkownikom, a zwłaszcza uzależnionym. Jan Smoleński pyta znanych artystów o ich doświadczenia, o zagrożenia, o prywatne dramaty i publiczne opinie. Aktorka Renata Dancewicz, filmowcy: Grzegorz Lipiec i Magdalena Łazarkiewicz, muzycy: Łona, Krzysztof Jaryczewski, Pablopavo, Maciej Maleńczuk - odczarowują problem narkotyków. Piętnują hipokryzję populistycznych zwolenników ścigania i zamykania w więzieniu za gram marihuany. Pokazują, że największe szkody przynosi karna represja i „panika moralna” w mediach, a nie tabletka „dopalacza” czy skręt z haszyszu. Potępienie i więzienie zamiast empatii i terapii - oto, co spotyka uzależnionych i co spycha ich na społeczny margines.

Zbiór wywiadów Jana Smoleńskiego to nie tylko opowieści o „grzaniu po bramach” i narkotycznych uniesieniach aktorek i gwiazd rocka czy hip-hopu to przede wszystkim ostra krytyka obecnego prawa, szkodliwych stereotypów i społecznych przesądów. 

WSPARCIE

Publikacja ukazuje się przy wsparciu Open Society Institute w ramach programu Global Drug Policy.

Szczegóły

Liczba stron:
144
Skład:
Twożywo
ISBN:
978-83-61006-89-3
Rok wydania:
2010
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
205
Szerokość w mm:
145
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna

Zobacz też

BIO

JS

Jan Smoleński

Jan Smoleński (1985) - dziennikarz, członek zespołu Krytyki Politycznej. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Zainteresowany radykalną myślą społeczno-polityczną. Publikował w „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Wyborczej”

Czytaj więcej

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies