Krytyka Polityczna, nr 39. Nierówności

Krytyka Polityczna nr 39: Nierówności

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
15,92 zł
15,92 zł
15,92 zł 19,90 zł -20%

Opis książki

Napisany przez Thomasa Piketty’ego Kapitał w XXI wieku zrobił prawdziwą furorę. Jak to się stało, że ilustrowana wieloma tabelami i wykresami książka ekonomiczna poświęcona nierównościom trafiła na listy bestsellerów, a jej autor podróżuje po Stanach Zjednoczonych w aurze gwiazdy rocka?
Czekając na polską premierę tego dzieła, prezentujemy jego fragment, przyglądamy się burzliwej dyskusji i zastanawiamy się, na ile jego diagnozy i recepty przystają do polskiej rzeczywistości. Wśród autorów m.in. J.K. Galbraith, Jasiecki, Ostolski, Wade, Woś. Oprócz głównego tematu o wizję Europy po kryzysie spierają się u nas Streeck i Habermas, Zuzanna Radzik pisze o kapłaństwie kobiet, Weronika Chańska o polskiej debacie na tematy bioetyczne, Brian Massumi zastanawia się nad tym, co zostało nam z 11 września, a Artur Żmijewski przygotowuje młodych ludzi do życia w Polsce. Jak zwykle zapraszamy też na kolejny odcinek dziennika Cezarego Michalskiego.

Szczegóły

Liczba stron:
320
Projekt okładki:
Katarzyna Błahuta
Skład:
Le Że
ISBN:
1644-0919
Rok wydania:
2014
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
238
Szerokość w mm:
165
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

Wokół książki

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies