Krytyka Polityczna, nr 39. Nierówności

Krytyka Polityczna nr 39: Nierówności

Opracowanie Zbiorowe

Wydanie: Cena:
12,94 zł
11,92 zł
12,94 zł 19,90 zł -35%
Najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni: 19,91

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.


Opis książki


Napisany przez Thomasa Piketty’ego Kapitał w XXI wieku zrobił prawdziwą furorę. Jak to się stało, że ilustrowana wieloma tabelami i wykresami książka ekonomiczna poświęcona nierównościom trafiła na listy bestsellerów, a jej autor podróżuje po Stanach Zjednoczonych w aurze gwiazdy rocka?
Czekając na polską premierę tego dzieła, prezentujemy jego fragment, przyglądamy się burzliwej dyskusji i zastanawiamy się, na ile jego diagnozy i recepty przystają do polskiej rzeczywistości. Wśród autorów m.in. J.K. Galbraith, Jasiecki, Ostolski, Wade, Woś. Oprócz głównego tematu o wizję Europy po kryzysie spierają się u nas Streeck i Habermas, Zuzanna Radzik pisze o kapłaństwie kobiet, Weronika Chańska o polskiej debacie na tematy bioetyczne, Brian Massumi zastanawia się nad tym, co zostało nam z 11 września, a Artur Żmijewski przygotowuje młodych ludzi do życia w Polsce. Jak zwykle zapraszamy też na kolejny odcinek dziennika Cezarego Michalskiego.

Szczegóły

Liczba stron:
320
Projekt okładki:
Katarzyna Błahuta
Skład:
Le Że
ISBN:
1644-0919
Rok wydania:
2014
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
238
Szerokość w mm:
165
Wydanie:
Ebook
Miękka okładka

BIO

OZ

Opracowanie Zbiorowe

Czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Polityka prywatności

Nieustannie dostosowujemy witrynę do potrzeb osób ją odwiedzających. Korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Informacje i ustawienia