Krytyka Polityczna nr 30: Nie lękajcie się

Przedstawiamy specjalne wydanie „Krytyki Politycznej” przygotowane przez zespół kuratorski 7. Berlin Biennale. Ten numer jest relacją z procesu docierania do realnego działania w kulturze, do pragmatyzmu sztuki.

Interesowało nas działanie artystów i kuratorów, powodujące widzialne efekty. Interesowały nas odpowiedzi, a nie stawianie pytań. Interesowały nas sytuacje, w których jesteśmy gotowi proponować rozwiązania i odpowiedzialnie je wdrażać. Nie interesował nas ani artystyczny immunitet, ani dystans do społeczeństwa.

Uważamy, że polityka jest jedną z najbardziej złożonych i najtrudniejszych ludzkich aktywności. Szukaliśmy ludzi – artystów, działaczy, polityków – którzy za pomocą sztuki uprawiają substancjalną politykę.

Więcej szczegółów

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

17,91 zł

19,90 zł

Chwilowo brak w magazynie.
 
Więcej

Democracia Real Ya!, Oburzeni, Ruch Occupy Wall Street, Ruch Miliona Węgrów na rzecz Wolności Prasy, ruchy protestacyjne w Rosji czy wreszcie polscy Obywatele Kultury – jesteśmy świadkami bezprecedensowych zmian w europejskiej i światowej polityce. Coraz ważniejsze są  w niej ruchy społeczne, wściekłe na polityków odgrywających przed wyborcami medialny teatr i szukające nowych form politycznej aktywności. Co ciekawe, we wszystkie te ruchy zaangażowani są artyści – zmęczeni niepisanymi zakazami funkcjonującymi w świecie sztuki i pełni nadziei na prawdziwy udział w życiu społecznym. Oba te światy spotykają się wiosną w Berlinie na 7. Biennale Sztuki Współczesnej. Czy Biennale Współczesnej Polityki będzie najważniejszym wydarzeniem artystycznym 2012 roku?

W numerze m.in. Yael Bartana, Jan Tomasz Gross, Jerzy Hausner, Renzo Martens, Antanas Mockus, Joanna Mytkowska, Marina Napruszkina, Pixadores, Sławomir Sierakowski. Przygotowanie numeru: Joanna Warsza, Artur Żmijewski.

Chcecie prawdziwej zmiany? Nie lękajcie się!

 
Szczegóły
Rok wydania2012
Liczba stron304
ISBN/ISSN1644–0919
Wysokość w mm238
Szerokość w mm165
Typ oprawymiękka
Data premiery2012-04
SkładKatarzyna Błahuta / Logo BB7 Mario Lombardo BUREAU
 
Patronat


Wydawanie pisma „Krytyka Polityczna” dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Niniejsze wydanie powstało w wyniku współpracy pomiędzy Krytyką Polityczną i 7. Berlin Biennale. Berlin Biennale jest organizowane przez KW Institute for Contemporary Art – KUNST-WERKE BERLIN e.V. przy wsparciu Federalnej Fundacji ds. Kultury (Kulturstiftung des Bundes).

 
Czytaj Fragment

Menu