Krytyka Polityczna nr 3: Nasz dom publiczny

Krytyka Polityczna nr 3: Nasz dom publiczny

Wydanie: Cena:
10,80 zł
10,80 zł 12,00 zł -10%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Przedstawiamy kolejny numer „rozrachunkowy” - w którym próbujemy zrozumieć fenomen polskiej rzeczywistości politycznej. Tym razem wzięliśmy na publicystyczny warsztat pozornie dobrze znane pojęcie sfery publicznej. Szereg tłumaczeń klasycznych tekstów, które prezentujemy, stanowi teoretyczny i porównawczy punkt odniesienia dla kolejnych przybliżeń tego, co publiczne w naszym kraju. W numerze analizujemy m.in. rolę mediów, debat historycznych, literatury, dyskursu feministycznego oraz Kościoła w polskiej sferze publicznej. Jak zwykle zamieszczamy obszerną ankietę, a także szereg tekstów „zaczepnych”, rozmów i felietonów.

To, że ze sferą publiczną w Polsce jest źle, wiadomo było jeszcze przed aferą Rywina. Mimo to kształt „publiczności” stał się przedmiotem intensywnego namysłu dopiero wtedy, gdy mleko zdążyło się już rozlać. Chcielibyśmy i my wpisać się w tę debatę – starając się jednak zaprezentować takie diagnozy i propozycjom, które wykraczają poza bezpośrednie oblicze tej najprawdopodobniej największej polskiej afery politycznej.

Szczegóły

Liczba stron:
296
Projekt okładki:
Konrad Pustoła
Skład:
Karolina Marzec
ISBN:
1644-0919
Rok wydania:
2003
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
245
Szerokość w mm:
180

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera Wydawnictwa Krytyki Politycznej i odbierz rabat startowy
w wysokości 10%. Będziemy informować Cię o naszych promocjach i aktualnościach książkowych.

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10 lok. 3, 00-013 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dostarczania na podany adres e-mail naszego newslettera, który może zawierać również treści marketingowe. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wysyłki newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. 

Zapoznaj się z regulaminem

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies