Krytyka Polityczna nr 3: Nasz dom publiczny

Krytyka Polityczna nr 3: Nasz dom publiczny

Wydanie: Cena:
10,80 zł
10,80 zł 12,00 zł -10%

Chwilowo brak w magazynie

Zostaw swój adres email - powiadomimy Cię, gdy tytuł będzie dostępny.

Opis książki

Przedstawiamy kolejny numer „rozrachunkowy” - w którym próbujemy zrozumieć fenomen polskiej rzeczywistości politycznej. Tym razem wzięliśmy na publicystyczny warsztat pozornie dobrze znane pojęcie sfery publicznej. Szereg tłumaczeń klasycznych tekstów, które prezentujemy, stanowi teoretyczny i porównawczy punkt odniesienia dla kolejnych przybliżeń tego, co publiczne w naszym kraju. W numerze analizujemy m.in. rolę mediów, debat historycznych, literatury, dyskursu feministycznego oraz Kościoła w polskiej sferze publicznej. Jak zwykle zamieszczamy obszerną ankietę, a także szereg tekstów „zaczepnych”, rozmów i felietonów.

To, że ze sferą publiczną w Polsce jest źle, wiadomo było jeszcze przed aferą Rywina. Mimo to kształt „publiczności” stał się przedmiotem intensywnego namysłu dopiero wtedy, gdy mleko zdążyło się już rozlać. Chcielibyśmy i my wpisać się w tę debatę – starając się jednak zaprezentować takie diagnozy i propozycjom, które wykraczają poza bezpośrednie oblicze tej najprawdopodobniej największej polskiej afery politycznej.

Szczegóły

Liczba stron:
296
Projekt okładki:
Konrad Pustoła
Skład:
Karolina Marzec
ISBN:
1644-0919
Rok wydania:
2003
Typ oprawy:
miękka
Wysokość w mm:
245
Szerokość w mm:
180

Aktualności

Produkt dodany do listy życzeń

Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych i marketingowych. Więcej dowiesz się w Polityce Cookies